Фольклорний колектив "Дивосвіт" з Дроздівки став переможцем сьомого районного відкритого мандрівного фольклорного фестивалю "Народні скарби Куликівського краю"

2 червня на сцені Бакланово-Муравійського сільського будинку культури проходив VII районний відкритий мандрівний фольклорний фестиваль "Народні скарби Куликівського краю". Фольклорні колективи та аматори народної пісні з усіх сіл громади з"їхалися до гостинної Бакланової Муравійки продемонструвати свій творчий доробок.

Поза конкурсом виступили гості фестивалю: фольклорно-етнографічний колектив «Джерело» Золотинського клубу-бібліотеки Іванівської ОТГ, народний аматорський ансамбль народної пісні «Веселинка», народний аматорський хор «Льонок» Куликівського РБК та народний аматорський фольклорний колектив «Оберіг» Смолянського СБК.

Відкрили фестиваль Куликівський селищний голова Наталія Халімон, заступник голови районної ради Юрій Крепосний та в.о. старости села Бакланова Муравійка Наталія Притиковська. Посадовці привітали всіх присутніх зі справжнім музичним святом,наголосили, що фестиваль вже став однією з візитівок Куликівщини, полюбився глядачам і тому буде крокувати селами громади і в наступні роки. Керівники відмітили, що з кожним роком рівень виконавської майстерності учасників фестивалю зростає.

Три з половиною години концерту пролетіли на одному диханні. В залі був аншлаг. Гучні оплески та вигуки «Браво!» стали найвищими оцінками для аматорів сцени.

Однак оскільки це був конкурс майстерність учасників фестивалю оцінювало журі у складі: керівника хореографічного колективу «Колосок» Куликівської ДМШ, заслуженого артиста України Валерія Кирилюка (голова журі), старшого викладача Куликівської ДМШ Володимира Пустовіта та головного спеціаліста з інформаційних технологій загального відділу Куликівської селищної ради Лідії Чобітько.

Призові місця розподіляли по трьох напрямках: фольклорні колективи, ансамблі народної пісні та малі сценічні форми.

Диплом третього ступеню серед солістів отримали солістки Бакланово-Муравійського СБК Світлана Дорошенко та Ольга Зосинець. Друге місце розділили солістка Горбівського СБК Галина Повжик та солістка Дроздівського СБК Лариса Пилипенко. Перемогу в номінації «Солісти» суддівська колегія одностайно віддала солістці Салтиково-Дівицького СБК Надії Вовк за проникливе і професійне виконання пісні «Скриня».

Третє місце в групії «Малі сценічні форми» посіло тріо у складі Надії Пищур, Надії Печеної , Тетяни Колозіної з Грабівки. Друге місце розділили два дуети: Катерини Лаптій та Любові Плази з Орлівки та подружній дует Тетяни Узької та Андрія Самсоненка з Бакланової Муравійки. Диплом першого ступеню в даній номінації отримали подружні дуети Миколи та Світлани Дорошенків, Вікторії та Валерія Ігнатенків (Б.Муравійський СБК), які просто зачарували зал високопрофесійним виконанням української народної пісні «Ой чий то кінь стоїть».

В групі «Ансамблі народної пісні» місця розподілилися наступним чином: ІІІ місце – ансамбль народної пісні «Калинове намисто» (Кладьківський СБК) та ансамбль народної пісні «Перевесло» (Горбівський СБК); ІІ місце – ансамбль народної пісні «Лілея» (Виблівський СБК) та жіночий ансамбль «Калина» (Б.Муравійський СБК), І місце – ансамбль народної пісні «Червона калина» (Орлівський СБК).

І нарешті найголовніша група – «Фольклорні колективи»: ІІІ місце – фольклорна група «Калина» (Б.Муравійський СБК), ІІ місце – фольклорний ансамбль «Горлиця» (Грабівський БФ) та фольклорний ансамбль «Тещі-свекрухи» (С.Дівицький СБК).

Диплом переможця фестивалю журі одноголосно присудило фольклорному колективу «Дивосвіт» (Дроздівський СБК) за високу виконавську майстерність та автентичне фольклорне звучання.

Всі колективи були нагороджені дипломами за участь у фестивалі.

Окремі дипломи отримали колективи-гості фестивалю та господар цьогорічного фольклорного свята – Бакланово-Муравійський СБК.

Також дипломами будуть нагороджені майстри декоративно-ужиткового мистецтва, неперевершені вироби яких були презентовані на виставці у фойе будинку культури.