Посібник із шахової гри  «Як козак вчився грати в шахи»  куликівця Миколи Чави буде видано коштом обласного бюджету

3 липня відбулося ключове у цьому році засідання комісії з питань підтримки місцевого книговидання, яка діє при облдержадміністрації. Члени комісії підбили підсумки конкурсу рукописів місцевих авторів.

Вже третій рік поспіль в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки, метою якої є популяризація книжкової продукції Чернігівщини, коштом обласного бюджету забезпечується випуск книг місцевих авторів.

Відбір творів для випуску здійснює комісія з питань підтримки місцевого книговидання, створена при обласній державній адміністрації.

Цього року на конкурс надійшло 28 робіт. Серед них і науково-популярне видання (посібник із шахової гри) «Як козак вчився грати в шахи» авторства тренера Куликівської ДЮСШ, кандидата в майстри з шахів, громадського активіста Миколи Парфировича Чави.

З цього числа комісія відібрала 9 робіт, до переліку яких увійшла і книга нашого земляка. Ці рукописи ще цього року можуть бути видані коштом обласного бюджету. Черговість їх опрацювання і випуску визначили шляхом рейтингового голосування. Затверджено відповідний видавничий план:

1. «У проміжках дерев», автор – Михась Ткач; літературно-художнє видання (збірка оповідань);

2. «Чарує буйнава весна», авторка – Ганна Баран; літературно-художнє видання (збірка віршів);

3. «Чернігівське літописання XI – XIII ст.: історіографічний міф чи історичне джерело?», авторка – Ірина Чугаєва; наукове видання (монографія);

4. «Графіті Чернігова у соціокультурному просторі Х–ХVII ст.», автор – Святослав Подлевський; наукове видання (монографія);

5. «Як козак вчився грати в шахи», автор – Микола Чава; науково-популярне видання (посібник із шахової гри);

6. «Вічне відлуння», автор – Олексій Крачило; літературно-художнє видання (збірка віршів);

7. «Вишнева кісточка», авторка – Олена Конечна; літературно-художнє видання (детективна повість);

8. «Можна одверто? або Туга за катарсисом», упорядники – Іван Кошелівець, Людмила Тарнашинська; наукове видання (збірка наукових праць);

9. «Охорона здоров’я на Чернігівщині (1960–1980-ті роки)», авторка – Лідія Лавріненко; наукове видання (монографія);

Куликівська селищна рада вітає Миколу Парфировича, дякує за популяризацію   шахів на Куликівщині та залучення підростаючого покоління до занять цим інтелектуальним видом спорту.