АКТИВНІ ПРОЄКТИ ГРОМАДИ: Бібліотечний коворкінг-центр

Куликівська селищна територіальна громада спільно з громадською організацією «Куликівська районна громадська організація «Агенція регіонального розвитку» взяли участь в конкурсі проєктів «ГРОМАДА, ДРУЖНЯ ДО БІЗНЕСУ», що впроваджуватимуться в територіальних громадах України, голови яких брали активну участь у програмі «Кроки для керівників 2021. Онлайн-версія» від Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності і розвитку «U-LEAD з Європою».

Проєкт Куликівської селищної ради, в числі лише 10 територіальних громад України, відібрано для підтримки Програмою U-LEAD з Європою.

Громада прийняла рішення створити «Бібліотечний коворкінг-центр». Це проєкт, котрий буде вирішувати одну з найголовніших проблем Куликівської громади: створення неформального місця - громадського простору, необхідного для активізації населення, спілкування та здобуття нових практичних знань та навичок на базі комунального закладу «Публічна бібліотека Куликівської селищної ради».

Коворкінг-центр - це допомога у започаткуванні власної справи й підтримка вже існуючої. Це простір для генерування новаторських ідей та втілення їх у життя.

Коворкінг-центр – це принципово нова модель роботи громади з населенням, бізнесом, бібліотеки з користувачами. Це майданчик для спілкування і реалізації власних проєктів, презентацій, виставок, відео оглядів.

Для людей різних вікових категорій безкоштовно надаватимуться такі види послуг, як доступ до мережі Інтернет та WI-FI, різноманітні курси, тренінги, майстер-класи, юридичні послуги у співпраці з Центром безкоштовної правової допомоги, проведення вечорів відпочинку.

Проєкт спрямований на створення кращих умов для самостійної роботи, обговорення ідей та ініціатив, проведення зустрічей, та інтелектуального дозвілля всіх мешканців Куликівської громади.

Переформатування бібліотеки в сучасний, відкритий, інтерактивний коворкінг-центр є перспективним, бо книгозбірня вже має інформаційно-комунікативне середовище, що сприяє накопиченню різних знань. Працювати, вчитися, відпочивати в центрі зможуть будь-які користувачі.

Перевагою бібліотечного коворкінгу буде його безкоштовність. Проєкт розрахований на різні вікові категорії та соціальні групи, у тому числі соціально-незахищені верстви населення, людей пенсійного віку.

Дата початку проєкту: 20.09.2021 року.

Дата завершення проєкту: 20.03.2022 року.

Реалізація проєкту відбувається за співфінансування:

Місцевий бюджет - 108 170,00 грн

Кошти грантодавця - 215 661, 00 грн.

За кошти місцевого бюджету буде здійснено поточний ремонт читальної зали центральної бібліотеки КЗ "Публічна бібліотека" Куликівської селищної ради, яким передбачено заміна вікон на сучасні склопакети, встановлення нових металопластикових дверей, ремонт підлоги.

На грантові кошти передбачено придбання ноутбука та сучасної плазми для організації якісних семінарів та тренінгів, виготовлення інформаційних буклетів та брошур про інвестиційний потенціал громади, про кроки для підприємців-початківців, алгоритм започаткування бізнесу в громаді тощо. Також на кошти грантодавця впродовж грудня 2021-лютого 2022 буде проведено ряд інформаційно навчальних заходів (семінарів, тренінгів) за участі підприємців, для підприємців-початківців, для тих, хто тільки ще планує зайнятися власною справою та забезпечено їх інформаційний супровід у регіональних ЗМІ.