Розвиток сімейних форм виховання

Дата: 14.11.2018 09:56

Прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу є одними з найефективніших форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Адже діти, чиї батьки померли або в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, також потребують родинного тепла і виховання. Тож держава визначила важливе завдання забезпечити належні умови для виховання в сімейному оточенні таких дітей. На сьогоднішній день у Куликівській громаді функціонує 5 прийомних сімей, де виховується 9 дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування.

Прийомну сім’ю може створити як окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, так і сім’я. Вони можуть взяти на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У дитячому ж будинку сімейного типу спільно проживають з батьками-вихователями та виховуються не менш як 5 дітей цієї категорії. Найбільше ж може бути на вихованні — 10 дітей. Вихованці перебувають у ДБСТ до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження ними навчання у професійно–технічному, вищому навчальному закладі І-ІV рівнів акредитації – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23- річного віку.

Орган, що ухвалив рішення про створення ДБСТ, позачергово надає батькам–вихователям індивідуальний житловий будинок або багатокімнатну квартиру за нормами, встановленими законодавством. ДБСТ також може бути створено і на власній житловий площі батьків-вихователів, якщо вона відповідає таким нормам.

Надане в користування житлове приміщення повинне бути належним чином умебльованим і забезпеченим побутовою технікою та іншими предметами тривалого вжитку, перелік яких визначається та надається органом, який прийняв рішення про створення ДБСТ.

Прийомним сім’ям та ДБСТ держава гарантує:

• кошти на утримання дітей (2 прожиткові мінімуми на кожну дитину);

• грошове забезпечення прийомним батькам(35% від суми, яка виплачується на дітей);

• допомогу соціальних працівників.

Після влаштування у прийомну сім’ю чи ДБСТ, за дітьми   продовжує зберігатись статус сиріт та позбавлених батьківського піклування, що і в подальшому гарантує їм усі пільги, передбачені для цієї категорії чинним законодавством. Прийомні батьки та батьки-вихователі, у разі їхнього бажання, мають першочергове право на всиновлення своїх прийомних дітей та дітей-вихованців.

Якщо ви готові віддати частинку свого серця дітям-сиротам і дітям, що залишились без батьківського піклування, звертайтесь за детальнішою інформацією про створення прийомної сім’ї та ДБСТ до  Куликівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Пирогова 5а

тел. 2-12-06.