За порушення іноземцями правил перебування в Україні – штрафи зараховуються до бюджету громади

  • 1170

Порушник міграційних правил – людина без прав та обов’язків

Мігранти, які незаконно перебувають в Україні, не можуть легально працювати та сплачувати податки, тому їхня праця зазвичай використовується у тіньових та кримінальних схемах.

 

Протидія нелегальній міграції – важлива робота міграційної служби та правоохоронців, спрямована на захист суспільства

Кожна країна світу дбає про дотримання законів як власними громадянами, так і іноземцями, які перебувають або проживають на її території.

В Україні взаємодія міграційної служби із правоохоронними органами удосконалюється щороку, це призводить до збільшення кількості виявлених та притягнутих до відповідальності порушників міграційних правил (Так, у 2018 році по області виявлено 265 нелегальних мігранта (у 2017 – 185), з яких примусово повернуто 251, видворено 14), стягнуто 754,7 тис.грн штрафів; по Куликівському району виявлено в 2018 році 3 нелегальних мігранта, яких примусово повернуто до країни громадянства (у 2017 – 3 особи), стягнуто 8160 грн штрафів).

 

Під час спеціальних заходів відпрацьовуються місця компактного проживання та місця ризику незаконного працевлаштування

Ринки, стихійна торгівля, овочеві бази, майданчики будівельних матеріалів та інші подібні об’єкти у першу чергу відпрацьовуються під час спільних з правоохоронцями заходами з протидії нелегальній міграції, оскільки там подекуди використовується незаконна праця мігрантів.

 

Порушення міграційних правил не обов’язково призводить до видворення

У випадку, коли міграційна служба виявляє порушника міграційного законодавства, така особа у першу чергу притягається до адміністративної відповідальності.

Якщо при цьому особа має правові підстави для подальшого перебування в Україні – вона може оформити необхідні документи для продовження терміну тимчасового перебування чи проживання.

 

Відповідальність за порушення міграційних правил несе також і приймаюча сторона – роботодавець та власник житла

Законодавство України визначає адміністративну відповідальність для осіб, які сприяють незаконному проживанню та працевлаштуванню іноземців. Зокрема. Стаття 204 КУпАП передбачає штраф 1700-3400 грн. за незаконне використання праці іноземців та ОБГ, навчання, надання житла та інші дії, якщо вони сприяють ухиленню від дотримання міграційних правил.

Стаття 205 КУпАП передбачає штраф у  340-680 грн за невжиття заходів для своєчасної реєстрації іноземців особами, які запросили таких іноземців в Україну і надали житло.

Окрім того, у разі порушення законодавства щодо допуску іноземців до праці без укладення трудового договору, роботодавцям доведеться сплатити штраф у розмірі понад 125 тисяч грн. Штрафи передбачено також за провадження господарської діяльності без державної реєстрації та несплату податків.