Депутати ухвалили бюджет Куликівської ОТГ на 2020 рік  

  • 1369

Фото без опису

Фото без опису

20 грудня  відбулася 34-та  сесія селищної ради сьомого скликання.

Вела сесію   Куликівський селищний голова Наталія Халімон.

У роботі сесії взяли участь  заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур,  заступники селищного голови, керівники окремих структурних підрозділів селищної ради, установ, підприємств,  виконувачі обов’язків старост сіл громади.

На порядок денний  тридцять четвертої  сесії було   внесено 51 питання.

Головним питанням останньої цьогорічної сесії був бюджет Куликівської селищної об’єднаної територіальної громади на 2020 рік. Проект бюджету на спільному засіданні постійних комісій депутатам і запрошеним представила начальник фінансового управління селищної ради Лариса Авжи.

 

Основні меседжі доповіді:

бюджет Куликівської селищної ОТГ на 2020 рік є збалансованим і профіцитним, іншими словами – доходи перекриватимуть видатки;

загальний розмір доходів бюджету селищної ОТГ з урахуванням міжбюджетних трансфертів визначений у сумі 113 043 400 грн, власні доходи обраховані у сумі 67 млн грн, решта - субвенції з інших бюджетів: державного, обласного та ін.

 

основні(найбільші) джерела власних надходжень до бюджету – це податок на доходи фізичних осіб – 34,1 млн. грн, місцеві податки і збори – 29,6 млн. грн, серед яких найвагомішим є земельний податок – 21 млн грн та єдиний податок, що сплачують суб’єкти підприємницької діяльності – 7,2 млн грн;

Висновок: бюджет громади(власні надходження) формують в основному - 60 % ПДФО (в разі якщо робітники отримують легальну зарплатню, а не в конвертах!!!!), податок від оренди землі інвесторами(!!!) та єдиний податок від підприємців. Решту становлять незначні надходження від акцизу, оренди комунального майна, держмито від надання адміністративних послуг тощо. Важливим є також залучення субвенцій та дотацій з інших бюджетів, позабюджетних коштів (міжнародних та українських грантових програм).

-  загальний обсяг видатків бюджету селищної ОТГ прогнозується в сумі 112 983 400 грн, які, в основному, будуть спрямовані на найнагальніші потреби – заробітну плату та енергоносії.

57,5 % або 62, 2 млн грн видатків бюджету ОТГ  піде на фінансування галузі освіти.

Недосконала медична реформа змушує громаду у брати на себе додаткові фінансові зобов’язання. Реформування первинної медичної ланки передбачає  створення у структурі Центру первинної медико-санітарної допомоги  у селах замість амбулаторій, ФАПів та ФП пунктів здоров’я, але тільки в тих селах, де проживає більше 700 жителів. Таким чином, утримання у 2020 році фельдшерських пунктів у шести малих селах – Авдіївці, Вершиновій і Баклановій Муравійці, Грабівці, Хибалівці та Кладьківці ( а це становить – 800 тис. грн)   громада бере на себе. Крім того,  реформа вторинної ланки  у 2020 році також змушує ЦРЛ провести оптимізацію відділень і штатів. Тому в бюджеті ОТГ на 2020 рік закладено 723 тис. грн на фінансування вторинної медицини, виконання медичних програм, закупівлю ліків, в тому числі - на утримання дитячого відділення ЦРЛ – 250,0 тис. грн,  на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет – 100,0 тис. грн, на підтримку ЦРЛ - 310 тис. грн та інші видатки.

Також у 2020 році з бюджету ОТГ повністю фінансуватиметься утримання територіального центру соціального обслуговування( надання соціальних послуг), який у грудні цього року передано в комунальну власність громади. На його фінансування передбачено 6,4 млн грн.

Передбачені також видатки:

  • на фінансування галузі культури – 5,4 млн грн;
  • на фізичну культуру і спорт – 830 тис. грн;
  • на благоустрій – 2, 9 млн грн;

У резервний фонд бюджету  закладається 500 тис. грн на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

 

Ремонти доріг будуть проводитись за рахунок цільового фонду Куликівської селищної ради (за рахунок надходжень по соціальних угодах з інвесторами).

Передбачені також видатки на фінансування місцевих програм, громадського бюджету(бюджету участі), співфінансування по проектах розвитку за кошти держбюджету та ін.

На 34-й сесії селищної ради сьомого скликання:

  • затвердили дев’ять місцевих програм, зокрема -  Програму підтримки вразливих категорій сімей, діти яких відвідують заклади дошкільної освіти Куликівської селищної ради на 2020 рік, Програму підтримки дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти Куликівської селищної ради на 2020-2021 роки, Програму відзначення пам’ятних дат, визначних історичних подій, релігійних свят, ювілеїв та вшанування видатних людей в Куликівській селищній об’єднаній територіальній громаді на 2020 рік, Програму цивільного захисту населення і територій Куликівської селищної об’єднаної  територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру  на 2020-2022 роки, Програму фінансового забезпечення виконання депутатських повноважень, представницьких витрат та інших видатків, пов’язаних із діяльністю селищної ради на 2020-2022 роки, Програму утворення та використання Цільового фонду Куликівської селищної ради на 2020-2022 роки,  Програму підтримки громадських організацій ветеранського руху, що діють на території Куликівської селищної ради на 2020-2022 роки,  Програму фінансової підтримки комунального підприємства «Ковчин» Куликівської селищної ради на 2020-2022 роки,  Програму благоустрою території Куликівської селищної об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки;
  • встановили норми оплати за харчування дітей в закладах дошкільної освіти громади;
  • затвердили план роботи Куликівської селищної ради на 2020 рік;
  • розглянули блок земельних питань (26 питань);
  • розглянули блок питань, що стосуються об’єктів комунальної власності та майна;

Всі питання порядку  денного були обговорені на спільному засіданні постійних комісій селищної ради, бюджет і земельні питання попередньо розглянули профільні комісії. По 47 питаннях порядку денного прийняті позитивні рішення. По 4-х спірних земельних питаннях ( з  41 по 44) рішення не прийнято.

 

Детальніше з рішеннями 34-ї сесії Куликівської селищної ради сьомого скликання можна  буде ознайомитись в розділі "Сесійна діяльність". Рішення будуть оприлюднені  відповідно до чинного законодавства у 5-денний термін.