Зміни у порядку призначення житлових субсидій та пільг,  що діють з 2020 року

 • 1324

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 № 1123 внесено окремі зміни до порядку призначення  житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Субсидіантам:

 1. У сільській місцевості заяви від громадян з необхідними документами для призначення житлових субсидій можуть прийматися уповноваженими особами, визначеними виконавчими комітетами селищних, сільських рад, та які в подальшому передаються відповідним органам соціального захисту населення.
 2. Відтепер житлова субсидія не призначатиметься (у тому числі й на наступний період) якщо наявна заборгованість домогосподарства за спожиті комунальні послуги становить 2 місяці (замість одного місяця).
 3. Органи соціального захисту населення матимуть змогу здійснювати перевірку достовірності даних, що надійшли від осіб, які звертаються за призначенням житлових субсидій за допомогою автоматизованого доступу з :
 1. Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – про право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок);
 2. Державного реєстру актів цивільного стану громадян – державну реєстрацію шлюбу, розірвання шлюбу, народження, смерті осіб, яким призначається житлова субсидія, та членів домогосподарства;
 3. Єдиного державного реєстру  юридичних осіб, фізичних осіб -  підприємців та громадських формувань – про зареєстрованих фізичних осіб- підприємців.
 1. Громадянам, які одержували житлову субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та на оплату житлово-комунальних послуг, і в яких за даними підприємств-надавачів послуг відсутня заборгованість – житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається у грошовій готівковій формі.

Пільговикам:

 1. З 01 січня 2020 року громадяни пільгової категорії можуть подавати заяву про перехід на грошову готівкову форму отримання пільги на житлово-комунальні послуги, на відміну від попередньої можливості отримувати готівкові виплати лише за умови подання заяви до початку опалювального (тобто до 15 жовтня) чи неопалювального періоду (тобто до 15 травня) сезону.

!!!Якщо така заява буде подана до органу соціального захисту до 25 січня, то пільга в грошовій готівковій формі виплачуватиметься вже починаючи з січня!!!

 1.  З’являється можливість особам пільгової категорії, що користуються твердим паливом і скрапленим газом, отримувати пільги на оплату житлово-комунальних послуг щомісяця  у грошовій формі (готівковій або безготівковій), а на придбання твердого палива і скрапленого газу  - один раз на рік у грошовій готівковій формі.
 2. Для призначення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу  пільговики звертаються до органів соціального захисту з відповідною заявою, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та / або кухонного вогнища на твердому паливі.
 3. У разі зміни місця реєстрації проживання з вибуттям за межі  району (міста)  протягом бюджетного року пільговик подає довідку щодо придбання твердого палива і скрапленого газу на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання.
 4. У разі зміни умов проживання пільговика (підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення) отримані ним кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу не повертаються.