Правова доля земельних ділянок, власники яких померли

  • 768

 

Згідно зі ст.1283 Цивільного кодексу України охорона спадкового майна здійснюється в інтересах спадкоємців, відказоодержувачів з метою збереження його до прийняття спадщини спадкоємцями або набрання законної сили рішенням суду про визнання спадщини відумерлою. Охорона спадкового майна триває до закінчення строку,встановленого для прийняття спадщини, або набрання законної сили рішенням суду про визнання спадщини відумерлою.

Згідно зі ст.1285 цього ж Кодексу місцеву раду визначено особою, яка безпосередньо управляє спадщиною, до складу якої входить земельна ділянка. Відповідно до абзацу другого частини першої цієї статті, у разі відсутності спадкоємців або виконання заповіту особою, яка управляє спадщиною, до складу якої входить земельна ділянка, є сільська, селищна або міська рада за місцезнаходженням такої земельної ділянки.

Особа, яка управляє спадщиною, має право на вчинення будь-яких необхідних дій, спрямованих на збереження спадщини до з’явлення спадкоємців, прийняття спадщини або визнання її відумерлою.

Отже:

- За відсутності спадкоємців управління спадковим майном, незалежно від того в межах населеного пункту воно розміщене чи за межами, до складу якого входить земельна ділянка, здійснює Куликівська селищна рада, якщо таке майно знаходиться на території Куликівської селищної територіальної громади. Селищна рада   приймає на себе управління земельною ділянкою, що була у власності спадкодавця, з дня його смерті або ж дати, коли стало відомо про смерть землевласника.

- Якщо земельні ділянки, власники яких померли, перебувають в оренді і дія договору не закінчилася-переукладати його із селищною радою як управителем спадщиною не потрібно. Орендна плата у цьому випадку має перераховуватися на депозитний рахунок, а потім після з’явлення спадкоємців або визнання земельної ділянки відумерлою виплачується новому власнику.

- Якщо земельні ділянки, власники яких померли, не перебувають в оренді або дія договору закінчилася-селищна рада як управитель спадщиною має право укласти договір оренди цієї землі із застереженням, що договір діє до моменту державної реєстрації права власності спадкоємця на таку земельну ділянку або до набрання законної сили рішенням суду про визнання спадщини відумерлою.