Соціальний захист учасників бойових дій

Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено, що до учасників бойових дій належать військовослужбовці, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413, (зі змінами та доповненнями від 04.02.2015 № 104) рішення про надання статусу учасника бойових дій:

- військовослужбовцям - приймаються комісіями з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореними в Міноборони, МВС, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС. У разі виникнення спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання, рішення приймається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворена Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції;

- працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в АТО в районах її проведення - міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворена Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Отриманий статус підтверджується посвідченням учасника бойових дій.

Посвідчення учасника бойових дій військовослужбовцям, яким надано статус учасника бойових дій, видаються органами Міноборони, МВС, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, а працівникам підприємств, яким надано статус учасника бойових дій, - Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасник бойових дій має право, зокрема, на такі пільги:

- безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

- першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);

- безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;

- 75-відсоткову знижку плати за житлово-комунальні послуги в межах норм, передбачених чинним законодавством, або тверде паливо та скраплений газ (за відсутності центрального опалення);

- 50-відсоткову знижку абонентної плати за користування квартирним телефоном та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів — додаткових робіт);

- безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, незалежно від відстані та місця проживання.

- першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб.

Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

За додатковою інформацією прохання звертатися до управління соціального захисту населення Куликівської районної державної адміністрації (вул. Шевченка, 3, кабінет №2, або за телефоном 2-43-36).  

 

Про забезпечення засобами реабілітації учасників АТО

Держава гарантує безоплатне та позачергове забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції, незалежно від установлення їм інвалідності.

До технічних та інших засобів реабілітації належать:

– протезні вироби (включаючи протезно-ортопедичні вироби (ортези, протези), ортопедичне взуття);

– засоби для пересування (крісла колісні);

– спеціальні засоби для самообслуговування та догляду допоміжні засоби для особистого догляду та захисту: наколінники, налокітники, рукавиці на протез, чохли для кукс верхніх та нижніх кінцівок, вкладиші із силіконової або селевої композиції для кукс верхніх та нижніх кінцівок, подушки протипролежневі та інші;

– допоміжні засоби для особистої гігієни: крісла-стільці, сидіння на унітаз, сидіння-надставки на унітаз, щипці для туалетного паперу, стільці, табурети, сидіння для ванни та душу, східці, підставки для ванни, умивальники);

– допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходуни, поручні);

– меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци протипролежневі, перила та поручні, брусся, опори).

Перелік необхідних документів для отримання технічних та інших засобів реабілітації:

- паспорт (копія та оригінал);

- ідентифікаційний код (копія та оригінал);

- рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу в забезпеченні необхідним виробом;

- витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців та працівників МВС, Управління державної охорони,Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, яким не встановлено інвалідність).

Зазначений перелік документів особою або його законним представником подається до органу соціального захисту населення міських та районних державних адміністрацій за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання учасника АТО.

Особа обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або ж забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації. На обраному заявником підприємстві буде проведено огляд учасника АТО та пода

льший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

За детальнішою інформацією звертатись до управління соціального захисту населення Куликівської районної державної адміністрації за адресою: 16300, Чернігівська область, смтКуликівка, вул.Шевченка,3, тел.2-43-36. 

 

Порядок передачі земельних ділянок державної або комунальної власності у власність учасникам АТО

Виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції здійснюється на підставі ст. 118 Земельного кодексу України. 

Порядок передачі земельних ділянок державної або комунальної власності у власність учасникам АТО

 

ПАМ'ЯТКА УЧАСНИКАМ АТО: Права, обов'язки та гарантії соціального захисту

ПАМ'ЯТКА УЧАСНИКАМ АТО

 

Соціальні гарантії  учасникам АТО

http://www.mil.gov.ua/ministry/aktualno/do-uvagi-vijskovosluzhbovcziv/coczialni-garantii-uchasnikam-ato.html

 

Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням

Відповідно до Порядку забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року № 200 для отримання путівки необхідно:

- стати на облік до управління праці та соціального захисту населення;

- подати наступні документи:

1.заяву;

2.медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

3.копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4.документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Куди звертатися:

до управління праці та соціального захисту населення за:

1.зареєстрованим місцем проживання;

2.за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

Безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування забезпечуються:

- інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції;

- учасники бойових, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.

Порядком передбачається забезпечення санаторно-курорнтими путівками, проте не передбачена грошова компенсація за їх невикористання.

З метою забезпечення оперативного зв’язку з закладами оздоровлення Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції надає контактні дані відповідальних осіб санаторно-курортних закладів (додаток 1).

За детальнішою інформацією звертатись до управління соціального захисту населення Куликівської районної державної адміністрації за адресою: 16300, Чернігівська область, смт Куликівка, вул.Шевченка,3, тел.2-43-36. 

Санаторно-курортні заклади

 

Шановні військовослужбовці, демобілізовані із зони проведення АТО! Державна служба зайнятості завжди готова допомогти Вам!

У центрах зайнятості Вам допоможуть:

- знайти роботу - постійну або тимчасову;

- підвищити кваліфікацію або отримати нову конкурентоспроможну на сучасному ринку праці професію;

- отримати матеріальну підтримку шляхом участі в громадських роботах;

- отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

Звертаємо Вашу увагу!

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2014 №111 «Питання грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» встановлено, що військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період виплачується грошове забезпечення, з якого сплачується єдиний внесок, в тому числі на випадок безробіття.

Отже, період перебування на військовій службі під час мобілізації зараховується до Вашого страхового стажу, що дає Вам право на отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю при зверненні до державної служби зайнятості після проходження військової служби.

Облік та реєстрація в центрі зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця Вашого проживання або перебування.

Для отримання статусу безробітного Вам необхідно надати:

- паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу);

- облікову картку платника податків;

- трудову книжку або документ, який підтверджує період зайнятості;

- військовий квиток;

- документ про освіту.

Додатково просимо надати:

- витяг з наказу про звільнення з військової служби під час мобілізації;

- довідку про середньоденне грошове забезпечення за останні 12 місяців, видану військовим комісаріатом або військовою частиною.

За відсутності документів спеціалісти центру зайнятості:

- нададуть Вам інформацію про актуальні вакансії в будь-якому регіоні України;

- допоможуть у виборі або зміні професії;

- нададуть правову допомогу з питань працевлаштування, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю;

- проконсультують щодо працевлаштування, у тому числі на тимчасові роботи;

- ознайомлять із законодавством у сфері праці та зайнятості. Державна служба зайнятості всі послуги надає БЕЗКОШТОВНО

Рекомендуємо скористатися послугами:

БЕЗКОШТОВНОЇ інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону)

Безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»:730 (з мобільного телефону)

Інтернет-порталами державної служби зайнятості:

www.dcz.gov.ua

www.trud.gov.ua

За більш детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості.