Куликівська громада відзначила 27-ому річницю незалежності України

Великим театралізованим святом «Українську віта незалежність Куликівщина рідна моя!»  24 серпня  Куликівська ОТГ відзначила головне державне свято країни – День незалежності. Святкове дійство проходило на площі Куликівки та у центральному сквері селища. Головна концепція свята –  Куликівська об»єднана територіальна громада,  як невід»ємна частина вільної, незалежної України.

Урочисте проходження  святкової колони відтворило історію становлення Куликівщини від перших поселень кочівників-ковуїв до сьогодення. Символізуючи єдину громаду у колоні спільно крокували представники різних галузей: освіти, культури, спорту, охорони здоров»я, агропромислового комплексу, промисловості. Громада віддала окрему шану воїнам АТО, багатодітним родинам, цьогорічним випускникам, куликівській молоді і дітям, як майбутньому Куликівщини.

Зі святкової сцени з головним державним святом привітала громаду Куликівський селищний голова Наталія Халімон. Теплі вітальні слова на адресу учасників свята прозвучали від голови Куликівської райдержадміністрації Олексія Ракоїда, заступника голови районної ради Юрія Крепосного. Щиро вітали Куликівщину гості свята – голова Пилваського волостного зібрання(Естонія) Георг Пелісаар, народний депутат України Валерій Давиденко, радник голови обласної ради Дмитро Никоненко, голова Куликівського відділення Чернігівського земляцтва в м. Києві Борис Чуян. Керівники району, громади і гості зичили Україні і Куликівщині миру та процвітання.

На свято прибула делегація естонських гостей: керівники і представники Пилваської і Ряпінської волостей Естонії, з якими Куликівщина має давні дружні зв»язки. Вони передали Куликівській ОТГ кошти у сумі 2 тис. євро для розвитку дошкільних навчальних закладів громади.

Учасники свята долучились до всеукраїнської хвилини мовчання, вшанувавши тим самим пам»ять усіх борців за незалежність України. По завершенні урочистої частини свята керівники і гості поклали квіти до пам»ятних знаків та обеліску Слави на меморіальній алеї Куликівки.

Тим часом у центральному сквері селища вже розгорнулося святкове дійство. Свої рукотворні шедеври у Містечку майстрів презентували  майстри декоративно-ужиткового мистецтва Куликівщини і запрошені гості. Святкові інтерактивні обійстя установ, підприємств та організацій селища  запрошували гостей і демонстрували свої досягнення, продукцію і «родзинки». Куликівські промислові бренди – «Ковбаси від фермера» (СФГ «Колос») та  ПрАТ«Куликівське молоко» влаштували дегустацію своєї смачної продукції.

Освітяни презентували на святі Нову українську школу, яка запрацює у громаді вже цьогоріч.

Яскраво презентувало себе КП «Куликівське ВУЖКГ». Донедавна збиткове підприємство за підтримки  селищної ради отримало нове дихання. На презентації продемонстрували нещодавно придбану техніку (два трактори  марки Беларус) та свої вироби: автозупинку, дитячий майданчик, контейнер для роздільного збору сміття.

Центр позашкільної освіти демонстрував гостям  вміння своїх вихованців і викладачів та частував смачним туристським бограчем. Вихованці авіамодельного гуртка Горбівської школи на честь свята запустили у повітря ракету.

На головній сцені свої співочі і танцювальні таланти, а також свої села презентували гостям свята учасники художньої самодіяльності клубних закладів громади.

Для дітей працювали атракціони, були організовані спортивні змагання «Козацькі розваги».

У парку працювала виїзна торгівля, смажили шашлик, варили куліш. Для зручності відпочиваючих тут встановили великі столи, які виготовили в Куликівському ВУЖКГ.

Завершилося святкування вечірньою танцювальною програмою «Танцюй драйвово, вільно, незалежно!».