Історична довідка

Селище Куликівка (адміністративний центр громади) бере початок від першого поселення над болотом, що знаходилося на торгівельному шляху між двома старовинними містами Черніговом і Ніжином. У письмових джерелах Куликівка згадується з середини ХVІІ ст. Найстаріша будівля  – Архістратиго-Михайлівська церква, датується кінцем XVIII ст.

С. Салтикова Дівиця, з 1648 р було сотенним містечком Ніжинського полку, пізніше – волосним центром. Село мало 4 церкви, при яких діяли школи. Щороку в Салтиковій Дівиці відбувались великі Покровські ярмарки. Окрасою села є Свято-Миколаївська церква, реставрована на кошти братів-меценатів – уродженців села, Олександра та Віктора Трушів.

Архітектурною пам’яткою с. Дроздівка є будівля школи, споруджена понад 100 років тому вихідцем з цього села В.Є. Прокоповичем. У 2006 р. на честь земляків-меценатів братів Прокоповичів  біля приміщення церкви  в центрі Дроздівки була відкрита каплиця.

С. Виблі з 1654 р. також було сотенним містечком Чернігівського полку. У селі розташована найдавніша церква з існуючих в районі – Троїцька, збудована у ХVІІІ ст. Біля Виблів були знайдені рештки поселень ІІІ – V століття та періоду Київської Русі.

Серед уродженців Куликівщини – яскраві особистості, видатні освітяни, лікарі, діячі мистецтв. Це – український педагог і методист початкової освіти, автор довоєнного «Букваря», який витримав 19 перевидань – Деполович Лідія Платонівна (1869-1943), уродженка с. Ковчин.

Відомий в Україні організатор медичної справи, автор праць «Медико-топографічний опис Чернігівської губернії», «Про сибірську язву» та ін. Андрієвський Степан Семенович (1760-1818), уродженець с. Салтикова Дівиця.

Видатна оперна співачка, заслужена артистка Киргизії Циндрик Людмила Мойсіївна (1945-1995), уродженка смт. Куликівка.