ІСТОРІЯ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

 

     ЕСТОНСЬКА РЕСПУБЛІКА / REPUBLIK of ESTONIA

Початок

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Дружні стосунки Куликівського району з Пилваським районом Естонії зав’язалися в 1971 році. Першу естонську делегацію зустрічали майже всі жителі Куликівки. Відтоді між двома районами зав’язалася дружба і ділове партнерство. Відбувалися обміни офіційними делегаціями, налагоджувалися горизонтальні зв’язки у різних галузях, відбувалися культурні обміни.

 

Відродження

Фото без опису

Фото без опису

 

Тісна співпраця тривала до 1988 року. Події, пов’язані з розпадом СРСР, призупинили дружні стосунки між Куликівкою та Пилвою. У 2000 році до Куликівки прибув староста Пилваського повіту Март Мадисоон і запропонував відродити давні традиції і зв’язки. Відродження дружніх зв’язків відбулося трохи згодом, у 2005 році. У квітні 2005 року на запрошення старости Пилваського повіту пана Урмаса Клааса відбувся дружній візит представників Куликівського району до Пилви. У серпні 2005 року відбувся відповідний візит делегації Пилваського повіту Естонії на чолі із старійшиною паном Урмасом Клаасом до Куликівського району.

 

Досвід Естонії у написання проєктів. Навчання з проєктного менеджменту

17 жовтня 2005 року до Куликівщини прибула делегації з Естонії у складі 4 осіб. Естонські друзі приїхали на запрошення Куликівської райдержадміністрації з метою проведення курсів зі  стратегічного планування. Керівник проекту – пан Рейн Веетиусне.          Естонські спеціалісти проводять для фахівців місцевої влади серію навчальних семінарів щодо написання  інвестиційних проєктів. Досвід роботи  естонських колег з проєктного менеджменту під час візитів до Естонії вивчають делегації  лікарів, педагогів, підприємців, представників громадського сектору Куликівщини. Отримані  від естонських колег знання стали неоціненним досвідом, який в перший же рік утворення Куликівської громади,  допоміг нам вдало стартувати в проєктній діяльності.

 

 

Фото без опису

 

Перша угода про співробітництво

24 серпня 2006 року в Куликівці відбулося підписання двосторонньої Угоди про співробітництво між Куликівською райдержадміністрацією та Пилваською повітовою управою. Від Куликівської районної державної адміністрації Угоду підписав голова райдержадміністрації Олег Шпак, від Пилваської повітової управи – старійшина управи Урмас Клаас.

 

З цього часу співпраця стала розвиватися динамічно і плідно. Щороку, а то й двічі на рік, відбувався обмін делегаціями. Розвиваються горизонтальні зв’язки між освітою, медициною, культурою, спортом, бізнесом.

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

Повномасштабне вторгнення. Допомога естонських друзів

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації до України естонці першими прийшли на допомогу громаді. Друзі з волостей Пилва, Ряпіна, Канепі за ініціативи давнього друга громади – директора Ряпінаського інкубаційного центру пана Лео Кютта організовують благодійні заходи на підтримку України, збирають і відправляють громаді вантажі з гуманітарною допомогою: генератори, будівельні матеріали, обладнання та інструменти для комунальних підприємств, продукти харчування, побутову хімію, засоби гігієни та інше. Після деокупації області неодноразово доправляли гуманітарну допомогу особисто. Подарували для Куликівського ЗДО «Ромашка» набір побутового кухонного обладнання бв, холодильник. Пригнали і передали для потреб ЗСУ  4 б/в автомобілі (2 пікапи, 2 буса). 

 

 

Фото без опису

Фото без опису

 

Друга  угода про співробітництво

12 квітня 2023 року в Ряпіна відбулося підписання Угоди про співробітництво між Куликівською селищною радою та Радою самоврядувань повіту Пилвамаа Естонської Республіки. Угоду підписали Куликівський селищний голова Юлія Постернак та старійшина волості Ряпіна Енель Лійн, закріпивши офіційно наміри продовжувати багаторічну дружбу і співпрацю.

 

 

         

ПОЛЬСЬКА РЕСПУБЛІКА/ REPUBLIC OF POLAND

Фото без опису

Фото без опису

 

У 2005 році зав’язалися дружні стосунки Куликівського району  з Пьотрков-Трибунальським повітом  Республіки Польща.  З 3 по 6 жовтня 2006 року у складі делегації області представники району перебували з візитом у  Польщі. Мета поїздки – вивчення досвіду польських колег щодо ефективної реалізації сільськогосподарської продукції на вітчизняному та світових ринках та впровадження адміністративно – територіальної реформи.  8 червня 2006 р. в Куликівці з одноденним візитом перебувала делегація з повіту Пєтрков Трибунальський (Республіка Польща). У складі делегації – представники повітової управи, староста повіту, керівники фермерських господарств, представники бізнесу. Польські гості відвідали сільськогосподарські та переробні підприємства району (ЗАТ “Куликівське молоко”, ВАТ “Куликівський льонозавод”, СФГ “Колос”),  ПТУ № 30.

 

З 4 по 12 листопада 2006 року делегація представників місцевого самоврядування Куликівського району брала участь у проекті “П’ята школа місцевого самоврядування”. Проект реалізовано Асоціацією “Школа лідерів” з Варшави та громадською організацією “Європейський діалог” зі Львова. Проект передбачав стажування у Польщі, що складалося з семінару у Варшаві та навчальних поїздок учасників в 5 групах у регіони країни, що за характеристикою найбільш відповідають місцевості, яку представляють учасники заходу. Другий етап проекту передбачав розробку учасниками Школи ініціатив місцевого розвитку на підставі отриманого у Польщі досвіду презентації своєї території. Представники Куликівщини побували у містах Варшава та Дембіца, прослухали курс лекцій та доповідей про систему польського самоврядування, вивчала систему освіти у Польщі.

Фото без опису

 

2022 рік. Період активної фази бойових дій на Чернігівщині у лютому-березні 2022 року став початком нових дружніх зв’язків з Польшею. Польський волонтер Генрік Сташевські ще на початку березня привіз перший вантаж гуманітарної допомоги до громади та організував евакуацію до Польщі жінок з дітьми. З того моменту пан Генрік неодноразово організовував  збір та особисто доправляв гуманітарну допомогу до громади, допомагав в евакуації біженців. Він же залучив своїх колег-волонтерів та польські благодійні фундації та компанії до надання допомоги громаді. За сприяння польських друзів у серпні 2022 року був організований  двотижневий відпочинок-оздоровлення для групи дітей громади. Також були залучені кошти благодійної фундації NARODZKIEGO для надання фінансової допомоги для капітального ремонту укриття Куликівського ЗДО «Ромашка».  

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

З 22 по 24 квітня 2023 року в громаді з робочим візитом побували польські друзі -  волонтер Генрік Сташевські та директор польського представництва міжнародної компанії Kainos Штефан СаковічКомпанія Kainos - виробник і постачальник програмного забезпечення, має представництва в кількох країнах Європи. За посередництва пана Штефана та пана Генріка Сташевські Куликівська громада отримала благодійні кошти на ремонт укриття в Куликівському садочку "Ромашка". Під час візиту відвідали укриття садочка, де благодійники мали можливість на власні очі побачити як були використані кошти компанії Kainos. Побували у Дроздівці і Грабівці,  оглянули території і будівлі, які зазнали руйнувань під час бойових дій навесні минулого року. Гості привезли з собою гуманітарну допомогу для поповнення запасів гуманітарного штабу громади.

 

Гід державних послуг. Банер