A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Куликівська громада
Чернігівська область, Куликівський район

Суспільно-корисна інформація

До уваги отримувачів субсидій!

     Управління соціального захисту населення Куликівської районної державної адміністрації повідомляє, про те що 27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 01.05.2018 року). З урахуванням прийнятих змін з травня поточного року субсидія призначається двічі на рік - у травні (на неопалювальний період з 1 травня по 30 вересня) і в жовтні (на опалювальний період з 1 жовтня по ЗО квітня).

Для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії перепризначатимуть автоматично.

Однак, для окремих сімей з 1 жовтня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, а саме :

  • орендарям житла;
  • внутрішньо переміщеним особам;
  • сім'ям, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у помешканні осіб;
  • сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких відсутні доходи, або менше мінімальної заробітної плати;
  • сім'ям, у яких відбулися зміни у складі сім'ї протягом останнього року;
  • сім'ям, які станом на жовтень 2018 року будуть мати більше ніж двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до листопада 2018 року.

     Для уникнення черг в управлінні діятиме попередній запис на прийом за телефоном гарячої       лінії    2-16-80 та особисто з 17 вересня 2018 року.

 

 

 

З 01 жовтня роботодавці повідомлятимуть Фонд про здійснення виплат за лікарняними

З 01 жовтня набуває чинності система інформування роботодавцями про здійснення виплат застрахованим особам

Правлінням Фонду соціального страхування України затверджено новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві. Відповідна постанова набуває чинності з 01 жовтня 2018 року та, зокрема, впроваджує систему оперативного інформування роботодавцями про здійснення виплат співробітникам шляхом надання до робочого органу виконавчої дирекції Фонду повідомлення.

Повідомлення про проведення виплат за встановленою формою може бути надіслано роботодавцем в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, надіслано листом з повідомленням, або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення. Строк надсилання повідомлення – упродовж місяця з дня проведення виплат.

«Головна мета нововведення – зменшити ризик затримок при виплатах за лікарняними листками. Документ розробили фахівці департаменту страхових виплат та матзабезпечення виконавчої дирекції ФССУ під керівництвом в.о. директора виконавчої дирекції Фонду Сергія Нестерова та директора департаменту Світлани Зарубіної – це була довготривала робота і професійний підхід, тому в результаті напрацьовано документ, який дозволить збільшити наш контроль за дотриманням роботодавцями прав застрахованих осіб. І одночасно допомогти роботодавцям завдяки заміні перевірок використання коштів Фонду на попередній контроль і упередження помилок. Тобто знизити для них ризик накладення штрафів. А в подальшому також зменшити навантаження шляхом спрощення звітності – наприклад, працюємо над вилученням звіту Ф-4 про використання коштів Фонду», – зазначив голова правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко.

За новим порядком робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення після надходження заяви-розрахунку здійснюватимуть перевірку інформації, наведеної в ній, зокрема, правильність нарахування виплат, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ЄСВ тощо.

При виявленні помилок та/або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з рекомендаціями щодо їх усунення.

Перевірка заяви-розрахунку, надання рекомендацій за її результатами та фінансування для здійснення виплати застрахованій особи здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду або їх відділеннями упродовж 10 робочих днів після надходження заяви-розрахунку від роботодавця.

Відповідно до частини другої статті 32 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Нагадаємо, з 01 жовтня 2018 року також почне діяти нова форма заяви-розрахунку. Зокрема, вона може бути передана роботодавцем і прийнята Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.

 

Прес-служба виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

(044) 206-14-39, 097-723-67-16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як отримати послуги з відновлювального лікування у реабілітаційних відділеннях

санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України?

 

                       Що ж таке відновлювальне лікування?

Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування допомагає хворим швидше (у середньому 24 дні) повернути працездатність після перенесених хвороб.

                      Хто має право на лікування в реабілітаційному відділенні?

На послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України мають право усі застраховані особи (працюючі) відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації.

Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції (далі - АТО), має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

               За якими профілями надаються послуги реабілітаційного лікування?

 За рахунок коштів Фонду застрахованим особам будуть надаватися послуги з реабілітаційного лікування згідно з   переліком профілів медичної реабілітації, а саме:

       1. Нейрореабілітація:

- підгострий період інсультів (після оперативних втручань на судинах мозку або без них);

- підгострий період черепно-мозкових травм.

       2. М’язово-скелетна реабілітація:

- підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних);

- підгострий період опіків;

- ревматологічні захворювання.

       3. Кардіо-пульмонарна реабілітація:

- підгострий період інфаркта міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них);

- стан після пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них);

- підгострий період після операцій на серці;

- підгострий період захворювань легень;

- підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу  гнійних процесів нетуберкульозного характеру;

- цукровий діабет.

       4. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО:

- порушення адаптації;

- розлади по’вязані із споживанням їжі;

- неорганічні розлади сну;

- соматоформні розлади;

- неврастенія.

       5. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору:

- підгострий період після оперативних втручань на органах зору.

      6. Реабілітація при порушені перебігу вагітності:

- ускладнена вагітність.

      7. Інша (соматична) реабілітація:

- підгострий період після оперативних втручань  на органах травлення;

- підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального   видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії);

- підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

                  Які послуги із реабілітаційного лікування надаються санаторно-курортним закладом ?

 На одну особу вартість одного ліжко-дня лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу   розраховується з урахуванням надання санаторно-курортним закладом послуг із реабілітаційного лікування, а саме:

- Діагностичних та лікувальних послуг (які надаються за призначенням лікаря та за відсутності протипоказань);

- Послуг з харчування;

- Послуг з проживання;

До розрахунку розміру витрат для особи, яка супроводжує дитину (одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікун, піклувальник) на один ліжко-день перебування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу враховується  проживання та харчування (без лікування).

 До розрахунку розміру витрат для членів сім’ї застрахованої особи, яка брала безпосередню участь в АТО, на один   ліжко-день перебування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу враховується проживання та   харчування (без лікування).

                     Механізм  направлення на відновлювальне лікування?

 Представник органу Фонду відвідує застраховану особу в закладі охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на   стаціонарному лікуванні, не пізніше наступного дня з моменту повідомлення про страховий випадок для - надання   роз’яснення про порядок забезпечення реабілітаційним лікуванням застрахованій особі за рахунок коштів Фонду та   оформлення заяви про забезпечення реабілітаційним лікуванням.

 Санаторно-курортний заклад надсилає до робочого органу Фонду згоду про надання послуг із реабілітаційного  лікування застрахованій особі та готовність укласти Договір із узгодженою датою заїзду.

 Застрахована особа підписує три примірники Договору (для органу Фонду, санаторно-курортного закладу та   застрахованої особи). Три примірники Договору підписуються, скріплюються печаткою органу Фонду та передаються   застрахованою особою санаторно-курортному закладу для належного їх оформлення.

 Застраховану особу інформують про граничні розміри витрат за рахунок коштів Фонду.

              Процедура отримання послуг з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду.

 Під час прибуття до санаторно-курортного закладу застрахована особа пред'являє паспорт, свідоцтво про народження  дитини (у разі направлення на лікування дитини), та надає:

   -  три примірники Договору;

 - виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о, затверджена наказом   Міністерства охорони здоров'я України  від 14.02.2017 № 110);

            - обмінну карту пологового будинку, пологового відділення лікарні (форма №113/о, затверджена наказом  Міністерства охорони здоров'я України  від 13.02.2006 № 67) у разі направлення вагітної;

 - відкритий листок непрацездатності, оформлений відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка   непрацездатності

 Після завершення курсу реабілітаційного лікування санаторно-курортний заклад надсилає органу Фонду належним   чином оформлені:

 – акт приймання-передачі наданих послуг із реабілітаційного лікування застрахованої особи та послуг із проживання і  харчування (без лікування) супроводжуючої особи (за наявності), підписаний застрахованою особою;

 – рахунок (один примірник) для остаточного розрахунку за надані послуги із реабілітаційного лікування застрахованій  особі та за надані послуги з проживання і харчування (без лікування) супроводжуючій особі (за наявності).

 Орган Фонду відшкодовує санаторно-курортному закладу вартість фактично наданих послуг із реабілітаційного   лікування застрахованих осіб та супроводжуючих осіб (за наявності).

 Застрахована особа має право вільного вибору реабілітаційного  відділення санаторно-куротного закладу відповідно   до медичних показ      показань за профілем медичної реабілітації.

 На весь період отримання відновлювального лікування  в санаторно-курортному видається лікарняний листок у   встановленому  порядку   порядку.         

 Додаткову інформацію можна отримати у Ніжинському відділенні Фонду соціального страхування за телефонами (04631) 7-18-56 ;  (04631) 2-03-62.

               

 

Про доступність до об’єктів будівництва людям з обмеженими можливостями

 

Щодо запобігання отруєння бджіл від засобів захисту рослин

З початком періоду інтенсивних робіт із захисту рослин з використанням пестицидів у сільському господарстві наростає протистояння між аграріями і бджолярами. Загострюється проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь.

Департамент агропромислового розвитку спільно з Управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області вкотре нагадує, що для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище товаровиробники області повинні суворо дотримуватись заходів безпеки при роботі з ними. Асортимент пестицидів, застосування, норми, кратність обробок повинні чітко відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні, доповненням до “Переліку” та інструкціям з безпечного застосування пестицидів.

Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки сільськогосподарських культур, згідно ст. 37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10-ти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Оскільки, господарства повинні повідомляти населення про місце і час обробок пестицидами через радіо, пресу, подвірні обходи, органи місцевого самоврядування, то власники повинні поставити пасіку на облік у сільській раді за місцем постійного розташування. При отриманні повідомлення про проведення обробітку сільськогосподарських культур пасічник повинен вивезти пасіку у безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів. Роботи з пестицидами, враховуючи їх безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні та ранкові години. Беручи до уваги токсичність багатьох пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу до цвітіння або після.

Дотримання законів України «Про бджільництво», «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Про місцеве самоврядування в Україні», зустрічі, діалог, співпраця, партнерське взаєморозуміння між товаровиробниками та бджолярами дозволить уникнути випадків загибелі бджіл через застосування засобів захисту рослин. Виробництво меду, гарні врожаї, їх реалізація, буде на користь кожній із сторін – це запорука робочих місць нашим громадянам, зміцнення економіки держави, рівноправне бізнес-партнерство у світовому співтоваристві.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПАМЯТКА

підприємствам, установам і організаціям аграрного сектору економіки, спеціалістам та фахівцям   з питань пожежної безпеки

З настанням пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність загорання сільгоспугідь, лісів та торфовищ.

Основними причинами виникнення пожеж в агропромисловому комплексі є сукупність погодних факторів, недотримання правил пожежної безпеки та планів дій щодо пожежного захисту сільгоспугідь, лісів та торфовищ у літній пожежонебезпечний період.

З метою недопущення виникнення пожеж пропонуємо:

провести інструктивні наради з керівниками, головними інженерами, механіками, бригадирами тракторних бригад сільгосппідприємств щодо забезпечення пожежної безпеки на період збирання та зберігання врожаю і заготівлі грубих кормів;

скласти та затвердити схематичні плани протипожежного захисту врожаю, на яких нанести: смуги прокосів, місця розміщення зернотоків, зерноскладів, польових станів, скиртування грубих кормів, місць встановлення знаків пожежної безпеки, тракторів з плугами, перекриття тимчасових доріг тощо;

підготувати до використання пожежну і спеціальну техніку, обладнання та інвентар для гасіння пожеж, створити резерв пально-мастильних та вогнегасних матеріалів, провести навчання відповідальних працівників;

поновити мінералізовані смуги, систему протипожежних бар’єрів, канав
у лісових масивах, відновити, обладнати та привести у відповідність протипожежне водопостачання, підготувати для забору води всі наявні водонапірні башти, пожежні водоймища і пірси, інші інженерно-технічні споруди протипожежного призначення та під’їздні дороги до них;

забезпечити сертифікованими вогнегасниками об’єкти сільськогосподарського виробництва, провести роботу щодо  вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій зерноскладів і складів грубих кормів;

організувати патрулювання пожежонебезпечних ділянок лісових масивів, сільгоспугідь із залученням до цієї роботи громадських організацій та населення, забезпечити їх засобами наглядної протипожежної агітації та знаками попереджувального характеру;

організувати виготовлення агітаційних матеріалів щодо збереження врожаю від вогню (трафарети, листівки, панно, знаки безпеки тощо) і встановити їх у місцях збирання врожаю, зберігання та переробки зерна і грубих кормів;

систематично проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки при відвідуванні лісів, переміщенні по території сільськогосподарських угідь, у тому числі, із залученням засобів масової інформації.

Департамент агропромислового розвитку Чернігівської ОДА

 

 

 

Загальні дії при виявленні вибухонебезпечних предметів

ЗАГАЛЬНІ ДІЇ:

- при виявленні вибухонебезпечного (потенційно вибухонебезпечного) предмету, жодним чином не чіпати його і тим більше намагатися розібрати;

- негайно повідомити в найближче відділення міліції, у військкомат, органи місцевої виконавчої влади, райвідділ ДСНС або за телефонами «101», «102»;

- побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на землю, навіть знаходячись на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе поранення камінням, уламками та ін.

ДІЇ ДОРОСЛИХ

- помітити місце знахідки небезпечних предметів;

- виставити тимчасову охорону;

- довести до присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна, бо це загрожує життю;

- негайно сповістити в місцеві органи влади, міліцію про знахідку;

- до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд;

- не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей.

ДІЇ ДІТЕЙ:

- визначити місце знахідки;

- не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому;

- про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (в школу, міліцію, найближчу установу);

- не розводити багаття поблизу знахідки;

- запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити пам’ятну віху.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

ДСНС України нагадує громадянам правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, аккумулятора тощо);

- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

- предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Найчастіше вибухові пристрої можна виявити у місцях массового перебування людей. Тому, якщо ви побачили підозрілий предмет на вулиці:

- негайно зателефонуйте до Служби порятунку за номером 101 або у відділення поліції за номером 102;

- попередьте перехожих про можливу небезпеку;

- очікуючи на прибуття рятувальників, огородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100 м). Для огородження скористайся будь-якими підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо.

Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків, пов’язаних з вибуховими пристроями – грубее порушення елементарних правил безпеки. Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечноїзони.

При виявленні підозрілого предмета, негайно повідомте про це Службу порятунку за номером 101 та правоохоронні органи за номером 102.


Начальник Куликівського РС У ДСНС України у Чернігівській області

підполковник служби цивільногозахисту

І.М.Вербило

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора