Рішення  Куликівської селищної ради

(тридцять восьма сесія восьмого скликання)

від ­­21 лютого 2024 року  № 1133

про зміст, опис та порядок використання
символіки  Куликівської селищної територіальної громади

1. Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Куликівської селищної територіальної громади (далі – Положення) регламентує порядок використання символіки  Куликівської селищної територіальної громади (далі – громада).

2. Куликівська селищна територіальна громада має власну символіку – герб та прапор, які відображають історичні, культурні, духовні особливості та традиції територіальної громади.

3. Герб громади – офіційна емблема громади, що являє собою геральдичний щит зеленого кольору. На щиті (співвідношення ширини до висоти 7 : 8,7) на зеленому полі зі срібною облямівкою (ширина 1/10 від ширини щита) золотий кулик, над ним ліворуч – золотий півмісяць, праворуч – золота восьмипроменева зірка, внизу – перехрещені золоті стріла та шабля вістрями донизу.

Зелений колір щита символізує надію, радість, достаток, родючість та природні багатства. Кулик – символ території, яка у давні часи була в більшості болотистою і багатою на цього птаха. Півмісяць символізує наділення талантами. Зірка означає щастя і добро, є символом християнства. Стріла та шабля – давня козацька зброя, символізують боротьбу за свободу рідного краю від поневолювачів.

4Прапор громади  – символ самоврядування – прямокутне зелене полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2 : 3, посередині якого проходить горизонтальна срібна смуга шириною в 1/5 ширини прапора. У верхньому куті від древка на зеленому фоні зображений жовтий кулик, повернутий до древка.

5. Метою використання символів громади є формування та розвиток національної свідомості, високої громадянської позиції та патріотизму жителів  Куликівської селищної територіальної громади.

6. Символіка    громади     в обов'язковому порядку застосовується при проведенні урочистих заходів, державних свят та свят місцевого самоврядування, національних свят.

7. Зображення герба громади розміщується:

- у залі засідань селищної ради;

- у робочих кабінетах селищного голови, секретаря селищної ради та старост.

8. Зображення герба громади може використовуватися:

- як елемент святкового оформлення населених пунктів під час урочистих церемоній та  свят (фестивалі, виставки, т.п.);

- на почесних грамотах, вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих    історичних    документах    (угодах    про    дружбу    та співробітництво  і   т.п.),    відзнаках престижу у сфері політики, бізнесу, культури та спорту тощо.

9. Прапор   громади встановлюється    у   службовому кабінеті селищного голови, а на час скликання сесії вноситься до сесійної зали.

10. При репродукуванні та тиражуванні прапора громади має бути збережена кольорова та графічна тотожність оригіналу та його опису, затвердженого сесією селищної ради.

11. Герб та прапор Куликівської селищної територіальної громади можуть бути виготовлені у вигляді металевих знаків.

12. Прапор громади піднімається на фасаді   приміщення селищної ради (або в іншому відведеному місці):

- у дні державних свят України;

- прийому офіційних делегацій;

- урочистих церемоній та свят.

За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапору України, області, району та прапора громади, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України, прапори області, району і розміщується справа від них (з боку глядача).

13. Прапор громади використовується:

- як елемент святкового оформлення населених пунктів громади  під час урочистих церемоній та свят (фестивалі, виставки);

- під час проведення місцевих  господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;

- офіційними      делегаціями територіальної громади у загальноукраїнських, міжнародних акціях у сфері політики, бізнесу, культури та спорту;

- під час урочистої церемонії присяги новообраного селищного голови.

14. Використання      символіки Куликівської селищної територіальної громади  з комерційною метою на оголошеннях, рекламних заставках, щитах, виробах  обов'язково погоджується відповідним рішенням селищної ради на підставі угоди з нею.

Дозвіл на використання зображень символіки громади  передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений.

Дія цього пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та освітні заклади, юридичні та фізичні особи, що використовують символіку Куликівської селищної територіальної громади з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної свідомості громадян.

15. Виключне право на використання місцевої символіки належить Куликівській селищній раді.

16. Жителі та гості Куликівської селищної територіальної громади  зобов'язані поважати  місцеву символіку та несуть відповідальність за ганебне ставлення до неї згідно чинного законодавства.

Юлія ПОСТЕРНАК