Як найбільш ефективно провести реформування системи освіти у громаді

30 листопада в селищній раді відбулася інформаційна зустріч керівництва громади, виконувачів обов"язки старост сіл, депутатів селищної ради, фахівців відділу освіти з представниками громадської організації «Центр Доброчин». На  зустрічі обговорили актуальне питання  - як  найбільш ефективно організувати та провести реформування системи освіти в громаді.

Відкриваючи зустріч Куликівський селищний голова Наталія Халімон наголосила, що не слід сприймати  оптимізацію вузько через призму закриття освітніх закладів.  Стратегічна мета Куликівська  громади у сфері освіти - вибудувати таку систему надання освітніх послуг, яка відповідатиме вимогам часу, забезпечить високу якість знань і підготовку конкурентноспроможних випускників.

Експерт Центру «Доброчин» Юрій Паперний  проаналізував нинішній стан освітянської галузі  громади, окреслив головні стратегічні цілі  розвитку освіти та етапи її реформування, озвучив ризики та головні критерії оцінювання якості освіти.

Тези, що прозвучали у виступі експерта:

• державна фінансова підтримка   буде більшою мірою зосереджена на опорних школах, тому громаді вже сьогодні потрібно інтенсивно працювати над визначенням і створенням однієї або кількох опорних шкіл;
  • слід сфокусувати особливу увагу на профільному навчанні, тісно пов»язавши його з попитом професій на ринку праці;
  • всі освітні заклади громади  мають бути забезпечені  швидкісним  інтернетом;
  • важливо зосередитись на збереженні і розвитку кадрового потенціалу закладів освіти;
  • необхідно провести  внутрішній аудит навчальних  закладів, визначити критерії  оцінки якості освіти, за якими вибудовувати майбутню модель освітянської мережі Куликівської ОТГ.