Докладно про підвищення пенсій з 1 січня 2019 року: кому, наскільки та чому

В 2019 році продовжується ініційоване Президентом України та Урядом підвищення пенсій за віком, колишнім військовослужбовцям та всім іншим пенсіонерам силових структур.

Колишнім військовослужбовцям та всім іншим пенсіонерам силових структур

4 січня поточного року проведена виплата підвищених пенсій за січень 2019 року понад 19 тисяч пенсіонерам силових структур в області. Про це повідомив начальник головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

У 2018 році середній розмір підвищення для пенсіонерів усіх силових структур становив 1422 гривні, у 2019 році - 711 гривень. До перерахунку середній розмір пенсії військовослужбовців по області складав 2848 гривні. Після перерахунку, станом на 1 січня 2019 року, складає 4549 гривні.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам» передбачено поетапне підвищення пенсій колишнім працівникам силових органів, починаючи з 1 січня 2018 року.

Перерахунок пенсій військовослужбовцям та деяким іншим особам проводиться з урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року, – зокрема, окладів за посадою та військовим (спеціальним) званням, а також відсоткової надбавки за вислугу років.

Якщо з 1 січня 2018 року колишнім військовослужбовцям було виплачено 50% суми підвищення пенсії, то з 1 січня по 31 грудня 2019 року буде виплачуватися 75% від суми підвищення, а з 1 січня 2020 року – 100% . Таким чином за два роки військові пенсії мають подвоїтись.

При перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції враховується грошове забезпечення для посад поліцейських за січень 2016 року, а саме: посадовий оклад за прирівняною посадою, спеціальне звання, відсоткова надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії. Перерахунок пенсій для них також розпочався 1 січня 2018 року.

Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 по 31 грудня 2017 року виплачуватиметься в такому порядку:

- з 1 січня по 31 грудня 2019 року – 50% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром пенсії до підвищення;

- з 1 січня 2020 року – 100% різниці до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

В зв'язку з підвищеними виплатами місячна потреба в коштах на виплату пенсій пенсіонерам силових структур зросла на 9,8 млн. грн.

Сума місячної потреби в коштах складає понад 93 млн. грн.

Непрацюючим жителям області, які досягли віку 65 років та мають великий страховий стаж

З 1 січня 2019 року підвищені пенсії отримають 76,1 тис. непрацюючих жителів області, які досягли віку 65 років і мають страховий стаж: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років, та основний розмір пенсії за віком яких  не перевищує 40 % мінімальної зарплати (4173 грн), визначеної Законом про Держбюджет України на 2019 рік. Мінімальний розмір пенсії для таких осіб складає 1669,2 гривні.  Середній розмір підвищення пенсій - 158 гривень. Перерахунок проведено автоматизованим способом. Додаткові видатки на виплату пенсії склали понад 12 млн. грн. Фінансування пенсій січня 2019 року розпочалося своєчасно, а  виплата, відповідно до чинного законодавства, проводиться у період з 4 по 25 число.

У разі, якщо розмір пенсії особи, обчислений з урахуванням наявного в особи страхового стажу та її заробітної плати, не досягає мінімального розміру пенсії,  пенсію встановлюють на рівні прожиткового мінімуму (з 1 грудня 2018 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, складає 1497 грн.).