Салтикова Дівиця –  перше село у громаді, де будують новий сучасний медичний заклад «з нуля»

Будівництво лікарської амбулаторії у Салтиковій Дівиці  йде швидкими темпами

12 березня загальні збори громадян проходили в одному з найбільших сіл громади – Салтиковій Дівиці. У  актовому залі місцевої школи зібралися  жителі села та запрошені гості щоб обговорити підсумки роботи  у 2018 році та окреслити плани цей рік.

У зборах взяли участь: Куликівський селищний голова Наталія Халімон, депутат обласної ради Віктор Труш,  голова райдержадміністрації Олексій Ракоїд, начальник Управління соціального захисту населення РДА Юлія Постернак, головний спеціаліст Управління Держпродспоживслужби в Куликівському районі Тамара Бойко, начальник Куликівського відділу обслуговування громадян Чернігівського об»єднаного Управління Пенсійного фонду України Оксана Рева, дільничний офіцер поліції Олег Ковтонюк.

Відкрив збори виконувач обов»язків старости села Микола Губський традиційним звітом про роботу у 2018 році.  Салтикова Дівиця найбільше село Куликівської ОТГ. На території села проживає на сьогодні 1109 чол. У селі  розвинена соціальна інфраструктура: працюють школа, дитячий садок, лікарська амбулаторія, будинок культури, бібліотека,  поштове відділення. Школа є активним просвітянським осередком та центром спортивного виховання у селі. Активізував роботу і сільський будинок культури. Тут організовуються  цікаві тематичні концерти, інноваційні мистецькі заходи, які охоче відвідують жителі села. У 2018 році Куликівська ОТГ дала активний поштовх до розвитку села. Проведено реконструкцію вуличного освітлення загальною протяжністю 4,6 км,  відремонтовані дороги по вул.. Козацькій, Куликівський шлях. Проводилися роботи з благоустрою. Не вдалося повністю подолати таке негативне явище, як утворення стихійних смітників. Найбільш помітною подією для села є будівництво сучасної лікарської амбулаторії в рамках державної програми «Сільська медицина».

Із співдоповіддю виступила Куликівський селищний голова Наталія Халімон: досягнення Куликівської громади за 2018 рік найяскравіше демонструє загальноукраїнський рейтинг фінансової спроможності ОТГ, який підготував Мінрегіонбуд  – серед 87 великих громад Куликівська ОТГ посіла 38 місце, за динамікою надходжень бюджетних коштів – 6 місце в Україні.   Проекти розвитку ОТГ: створено власний парк комунальної техніки, якої щоправда не достатньо для обслуговування усіх населених пунктів громади, але це вже початок створення власної комунальної бази,  розпочато роботи по створенню сучасного Центру надання адміністративних послуг. Інші напрямки роботи минулого року –  проведення топозйомок сіл для виготовлення у подальшому Генеральних планів території ОТГ, реконструкція вуличного освітлення, будівництво і ремонт водозабірних свердловин, ремонт доріг. Плани на цей рік  по ОТГ – виготовлення Генеральних планів  по п»яти населених пунктах, ремонт доріг, будівництво свердловин у Баклановій та Вершиновій Муравійках. До Плану  перспективного розвитку Куликівської ОТГ на 2019-2020  роки по  Салтиковій Дівиці  внесено наступні проекти:  продовження вуличного освітлення (вул. Шкільна, вул.Куликівський шлях),  будівництво лікарської амбулаторії, виготовлення генерального плану, ремонт доріг, забезпечення сільської бібліотеки комп»ютерною технікою.  У 2018 році до селищного бюджету від Салтикової Дівиці надійшло податків і зборів 902, 8 тис. грн. Витрачено на розвиток села – 2 млн. 840,8 тис.грн. Земля: Загальна площа переданих Салтиковій Дівиці в кінці минулого року державних земель   складає 573, 58 га, з них – земель с/г призначення – 375 га, під аукціоном – 108 га. Останні можна використати як джерело надходження додаткових коштів на розвиток села.

Дільничний офіцер поліції Олег Ковтонюк прозвітував перед жителями Салтикової Дівиці про роботу по забезпеченню законності правопорядку на території села. У селі процвітає   незаконна торгівля спиртними напоями. Складені на порушників протоколи  не дають результату через надто м»які законодавчі заходи впливу. Штраф складає всього 51 грн.

На зборах також виступили:

Віктор Труш – пообіцяв надати техніку для вивезення сміття, але закликав односельців підтримувати порядок  в одному з найкрасивіших сіл громади; СФГ «Колос» своїми силами проведе ремонт сільських доріг; громада має по-господарськи розпорядитися переданими державними землями, щоб мати можливість заробляти кошти для розвитку села.

Олексій Ракоїд – найуспішнішою реформою є реформа децентралізації, але жителі громади мають навчитися бути відповідальними  і активними. Україна навіть в умовах війни розвивається і втілює реформи;

Оксана Рева – про цьогорічні етапи підвищення пенсій;

Юлія Постернак – про монетизацію субсидій;

Тамара Бойко – про профілактику лейкозу ВРХ, сказу та інших небезпечних хвороб  тварин. З метою нерозповсюдження лейкозу варто користуватися послугами спеціаліста із штучного осіменіння тварин не виганяти хворих тварин на пасовище або збувати їх.

Відбулося активне обговорення звітів і виступів гостей. Жителі села ставили багато запитань.

Питання і проблеми, які озвучили жителі Салтикової Дівиці на зборах:

• облаштування під»їзду до магазину «Льонок» ФОП Мартинюка;
  • прибирання сміття після виїзної торгівлі;
  • проведення вуличного освітлення по вул. Шкільній, по якій діти ходять до школи;
  • прибирання стихійних смітників, організація вивезення сміття;
  • встановлення додаткової автобусної зупинки;
  • відсутність у селі ветлікаря;

Рішеннями загальних зборів звіт в.о. старости села Миколи Губського та дільничного офіцера поліції Олега Ковтонюка взято до відома, а також затверджено місцеві податки і збори.