У обласній бібліотеці ім. В.Г. Короленка презентували книгу "Орлівка. За батьківськими заповітами" Миколи Будлянського

Дата: 14.03.2019 18:51

14 березня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібіліотеці ім.В.Г.Короленка відбулася презентація збірки поезій "Смак пізнього яблука" та книги документально-публіцистичних нарисів "Орлівка. За батьківськими заповітами" письменника та журналіста Миколи Будлянського.  Остання розповідає про історію Орлівки через життєві історії її жителів. Меценатом книги є вихідець з Орлівки , підприємець Володимир Хоменко.

Від імені Куликівської ОТГ автора і мецената вітали з виходом книги Куликівський селищний голова Наталія Халімон та її заступник Володимир Повозник. - Куликівський осередок Спілки краєзнавців України, який я очолюю, має перед собою дуже амбітні цілі - вивчити і дослідити історію кожного села громади. А найкращим результатом таких досліджень стануть видання книг  про кожне село. Це саме те, що ми зможемо залишити нашим нащадкам. Тому ми не можемо не тішитись тому, що  історія Орлівки увічнена у книзі Миколи Будлянського,  - наголосила у вітальному слові Наталія Халімон.

На презентацію завітало багато гостей з Куликівського та Чернігівського районів, чернігівські науковці, краєзнавці, журналісти. В обговоренні видання взяли участь  земляки-орлівці  Олександр Тригубенко, Любов  Безпала, колишній керівник району Михайло Глушко, який  надавав допомогу  у пошуку і підготовці матеріалів для книги,  та багато інших. Було неодноразово наголошено, що ініціатором та натхненником, безпосереднім учасником народження книги "Орлівка. За батьківськими заповітами" став Володимир Хоменко – людина надзвичайно цілеспрямована, віддана своїй рідній землі. Саме завдяки його організаторському таланту та сприянню лише у 2018 р. побачило світ 11 книжок.
Уродженець с. Орлівка, талановитий підприємець, інвестор, кандидат сільськогосподарських наук, меценат Володимир Хоменко розповів про нелегкий шлях створення книги, цікаві сторінки історії рідного села, з великою повагою згадав старше покоління своїх земляків та виразив впевненість у гарному та щасливому майбутньому Чернігівщини та України в цілому.

Представив поетичну творчість чернігівського журналіста Миколи Будлянського президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, письменник та журналіст, головний редактор газети "Чернігівщина" Сергій Дзюба. Він привітав поета з виходом нової збірки та вручив почесну відзнаку – міжнародну літературну премію імені Григорія Сковороди "Сад божественних пісень". Лауреатом цієї ж престижної премії за визначну благодійну та громадську діяльність на благо України став науковець, підприємець, меценат Володимир Хоменко.

Читали вірші з нової збірки та щиро вітали поета колеги – журналіст, колишній очільник Держкомтелерадіо України Юрій Плаксюк, відповідальний секретар Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України Ольга Чернякова, поетеса Надія Галковська, а також учениця Олишівської (Чернігівського району) школи Наталія Костюк. Вишуканим музичним подарунком порадували присутніх чарівні співачки Інна та Тетяна Чабан. Сергій Дзюба також вручив сестрам Чабан почесну відзнаку – дипломи лауреатів Міжнародної премії авторської пісні імені Василя Симоненка.

Підбив підсумки засідання клубу "Краєзнавець", його президент, голова правління Чернігівської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, професор Олександр Коваленко.