У Салтиковій Дівиці з»явився новий арт-об»єкт

Дата: 05.06.2019 12:10

У центрі  села Салтикова Дівиця Куликівської громади розташована велика цегляна стела. Вона тут ще з радянських часів і колись слугувала дошкою пошани для передовиків села. Часи змінилися, колгоспи вже стали історією, а стела лишилася. Раніше місцеві майстри вже  прикрашали її малюнками, але з часом фарба вигоріла і стела набула непривабливого вигляду.

Минулого року на святі села прозвучала ідея оновити стелу і прикрасити новим малюнком. Був оголошений конкурс ескізів.  Ідейним організатором і натхненником   стала  жителька столиці Надія Стецюра, яка має в Салтиковій Дівиці дачний будинок. Добру справу підтримали депутат селищної ради від села Анатолій Дідур, який допоміг фінансово. Активно відгукнулися і жителі села, особливо діти, які власноруч допомагали розмальовувати стелу.

Працівники селищної ради провели підготовчі роботи, очищення та ґрунтування поверхні.

Ескіз малюнка  на стелу нанесла київська художниця - засновник громадського проекту «Архітектурний доктор» Світлана Новик. Під її пильним оком і пензлем і народжувалась художня композиція.

Ось так гуртом і  вдихнули нове життя у стару стелу. Днями роботи завершили і результат спільної праці  тепер милує око жителів  і гостей села. Центр Салтикової  Дівиці відтепер прикрашає  яскравий  арт-об»єкт, на якому відтворені усі родзинки села – мальовнича Десна і озера, господарі боліт – чорногузи, луки і квітучі сади, колосисті поля, птахи,  красуня-церква і чарівна дівичанка-трудівниця.

Чи так багато треба щоб зробити своє село гарним і привабливим? Не завжди це великі фінансові витрати. Інколи достатньо тільки спільного бажання і спільної роботи!