Валерій Давиденко: децентралізація значно розширила можливості громад

Дата: 11.06.2019 19:16

11 червня керівництво району і громади, виконувачі обов"язків старост сіл та працівники селищної ради зустрілися з народним депутатом України Валерієм Давиденком.

Народний обранець говорив про свою можливу участь у позачергових парламентських виборах, про роботу на окрузі, зокрема в Куликівському районі.

Валерій Давиденко зауважив, що децентралізація значно розширила можливості об»єднаних громад та відмітив позитивні напрацювання Куликівської ОТГ, серед яких - придбання комунальної техніки, запровадження роздільного збору сміття, реконструкція освітлення, будівництво свердловин, ремонти закладів соціальної сфери тощо і наголосив, що громаді треба не збавляти темпів розвитку і рухатися у тому ж напрямку.

Звичайно є чимало проблем, більшість громад  залишаються дотаційними, але після завершення у 2020 році процесу децентралізації та повного об»єднання громад  Уряд матиме більш чітку картину потреб громад у коштах і механізм прямих міжбюджетних стосунків  буде працювати більш ефективно.

Народний депутат відповів на запитання присутніх.   Говорили  про стан доріг та про недостатнє фінансування  області на їх ремонт і утримання, про  створення ринку землі: можливості і ризики зняття мораторію на продаж земель с/г призначення, про інші земельні питання.   Обговорювали питання житлово-комунальної сфери, можливостей підвищення заробітної плати  для вихователів дитячих садків та ін.

Керівники освітніх закладів згадали про реалізовані за сприяння Валерія Давиденка у Куликівському районі проекти і  обговорили найближчі плани співпраці щодо розвитку освіти і спорту.

Незабаром за сприяння нардепа до громади надійде  третій транш залишку минулорічної державної субвенції на проекти розвитку освітянських закладів у сумі 241 тис. грн.

Підсумовуючи зустріч Куликівський селищний голова Наталія Халімон відзначила, що серед інших народних депутатів, які раніше обиралися по 208 виборчому округу, до якого належить і Куликівський район,  Валерій Давиденко  є дійсно найбільш відповідальним народним обранцем, який упродовж усієї каденції активно працює на окрузі,  регулярно зустрічається з виборцями,  виступає від їх імені із законодавчими ініціативами та сприяє прискоренню надходження державних субвенцій на реалізацію місцевих проектів та ініціатив.