У Куликівській громаді святкували Івана Купала

Дата: 08.07.2019 10:37

6 липня  Куликівка зустрічала феєричну Купальську ніч біля озера Сільське давніми слов"янськими традиціями, обрядами і купальськими заспівами. Свято зібрало багато жителів і гостей селища. Найбільше раділи Купальському дійству діти.

Гостей пригощали смачними млинцями і шашликом, розвеселяли купальськими піснями і танцями солісти Центру культури, дозвілля і творчості селищної ради та учасники хореографічного колективу "Колосок" дитячої мистецької школи.

Від народного депутата України Валерія Давиденка вітав куликівців зі святом Івана Купала його помічник Юрій Музика.

Куликівщина береже прадавні українські традиції і свято Івана Купала одне з тих дохристиянських свят, яке і сьогодні люблять і шанують, як послання далеких слов"янських пращурів.

За традицією пустили  по воді пишний купальський вінок із духм"яних польових квітів і трав. І здійнялося у нічне небо купальське вогнище, як символ очищення, спалюючи у священному вогні усі біди і негаразди!

Цього ж дня Купальське свято  святкували і в Жуківці.  Свою  танцювальну майстерність односельцям демонстрували юні вихованиці хореографічного гуртка сільського будинку культури. На свято завітали лісові міфічні істоти - мавки і лісовики.  Дівчата  прикрашали стрічками  купальське дерево - Марену. У священному вогні спалили опудало Купали.  Водили хороводи навколо багаття, частували гостей наваристим  кулешем.