Вихователі дитячих садків з естонської волості Ряпіна хочуть співпрацювати з куликівськими колегами

15-16 липня в Куликівській громаді на запрошення Управління освіти, культури, туризму, сім"ї, молоді і спорту селищної ради  з візитом перебувала чисельна делегація вихователів дитячих садочків з Ряпінаської волості Естонії, з якою Куликівщина підтримує давні дружні стосунки. Координатором візиту був директор Ряпінаського інкубаційного центру, ідейний натхненник  і організатор спільних україно-естонських проектів останніх років  Лео Кютт.

В перший день відвідин естонці зустрілися з Куликівським селищним головою Наталією Халімон, яка презентувала гостям Куликівську об"єднану територіальну громаду. Від громади волості Ряпіна пан Кютт вручив  Куликівській громаді матеріальну допомогу на розвиток закладів дошкільної освіти. На ці кошти будуть придбані проектор для Куликівського садочка «Ромашка» та холодильник для Авдіївського  закладу дошкільної освіти «Сонечко».

Програма візиту була різноплановою.  Гості  з Естонії мали можливість поспілкуватися зі своїми колегами, поділитися досвідом, вивчити процес дошкільної освіти в Україні. Крім того для них були підготовлені ознайомчі  відвідини цікавих туристичних об"єктів. Незабутнє враження на гостей справили Свято-Миколаївська церква та народна світлиця в будинку культури у Салтиковій Дівиці, жіночий монастир Преподобного Лаврентія Чернігівського у Вересочі та туристичний комплекс "Зачарована Десна", що у Ковчині.

15 липня естонські  вихователі відвідали Горбівський, Виблівський та Салтиково-Дівицький  садочки, де  українські  колеги підготували для них не лише ознайомчі екскурсії по закладах, а й цікаві майстер-класи, ознайомлення з методиками дошкільного навчання, які вони використовують у своїй роботі. Гості були не лише слухачами , а й безпосередніми учасниками усіх процесів.  У Виблівському садочку «Золотий ключик» гостям представили цікаву презентацію про мистецтво української вишивки, а знана місцева майстриня-вишивальниця  Надія Глузд  провела для них   майстер-клас з вишивання. У Салтиково-Дівицькому садочку «Сонечко» вивчали методику  розвитку образного мислення ейдетику та провели майстер-клас з  декоративно-ужиткового мистецтва декупаж.

Цього ж дня естонські колеги стали учасниками урочистого відкриття табірної зміни у позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Деснянка». Крім того оглянули територію табору та познайомилися з  організацією його роботи.

16 липня гості відчули себе вихованцями Жуківського дитячого садочка «Веселка», проживши годину по розпорядку закладу.  Дрімайлівський дитсадок «Колосок» продемонстрував креативний підхід до екологічного виховання дошкільнят, влаштувавши  естонським друзям модний показ одягу, виготовленого з поліетиленових пакетів, картону, пластикових пляшок та іншого матеріалу, який   у вигляді відходів засмічує навколишнє середовище.

Цікаву презентацію про роботу Центру позашкільної освіти, розповідь про роботу туристичного клубу «Вогнище» та  екскурсію по музею туризму для гостей з Ряпіна приготували працівники Центру.

У Куликівському ЗДО "Ромашка" естонських колег також долучили до майстер-класу з виготовлення фоторамки та показали сучасну театралізовану постановку відомої української казки «Пан Коцький».

Під час підсумкової зустрічі господарі і гості поділилися враженнями від візиту, обмінялися сувенірами та домовилися про відповідний візит працівників дитячих садочків Куликівщини до Естонії.