Куликівська громада відзначила 76-у річницю вигнання нацистських окупантів з Чернігівщини

  • 1120

76-ту річницю вигнання нацистських окупантів з Чернігівщини Куликівщина відзначила урочистими заходами  та покладанням квітів до обелісків, пам"ятників та могил загиблих героїв-визволителів.

 20 вересня біля обеліску Слави в Куликівці відбувся мітинг-реквієм. Вшанувати  воїнів-визволителів цього дня прийшли  до обеліску  керівники   району і громади, працівників районних  установ і організацій, учасники АТО, ветерани праці, учнівська молодь, представники  громадських організацій, ЗМІ, жителі і гості селища.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам'ять полеглих воїнів Другої світової війни та нинішніх захисників України у зоні проведення АТО та поклали квіти до обеліску, пам’ятних знаків та могил загиблих воїнів-визволителів Куликівщини. Підніжжя обліску перетворилося на суцільний килим із живих осінніх квітів.

Ведуча заходу нагадала присутнім  історичні події вигнання нацистських окупантів з Чернігівщини, про втрати Куликівщини у Другій світовій війні, про подвиг визволителів, про партизанський рух. Лунали слова вдячності ветеранам Другої світової  війни і сьогоднішнім захисникам України. Поіменно згадали земляків - Героїв Радянського Союзу та  визволителів, відзначених високими державними наогородами: Марко Гузь, Степан Мурза, Яків Назаренко, Іван Веремій, Павло Гончар, Степан Довгий, Василь Дитюк, Степан Трейтяк та інші. 

 Головними ж героями  заходу стали діти. Щирі дитячі сльози і непідробні емоції, з якими вони  розповідали про окупацію рідної Куликівщини, про страшні випробування для дітей війни, про земляків, яких примусово вивезли до Німеччини, про розстріляних  і загиблих, про переможну ходу визволення і про воїнів-визволителів, змусили плакати і дорослих.  Однак прагнення українців до миру перемогло 76 років тому і переможе сьогодні. Про це говорили школярі, випускаючи у небо над Куликівкою білих голубів, як символ миру  і віри.  

По завершенні мітингу  керівники та учасники заходу відвідали селищне кладовище, де поклали квіти  до Братської могили визволителів Куликівщини та могили Героя Радянського Союзу Марка Гузя.