Поведінка на льоду!

  • 564

Фото без опису

Начальник Куликівського РС УДСНС України у Чернігівській області Ігор Вербило звертається до мешканців Куликівського району

 

Із настанням зими на водоймах починає формуватися льодовий покрив. На данний час  в зв’язку з потеплінням виходити на нього вкрай небезпечно, проте щороку багато людей нехтують запобіжними заходами і попередженнями, виходять на тонкий лід, ризикуючи своїми життям та здоров’ям.

Найчастіше потрапляють у небезпечні ситуації на кризі рибалки, які проводять багато часу на водоймах, а також діти.

 

Виходячи на замерзлу водойму, візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Ні в якому разі не перевіряйте його ударом ноги. Перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від поверхні криги. Заздалегідь роздивіться, чи немає навколо підозрілих місць: лід може бути крихким (тонким) біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики), поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у кригу. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Значно тонший лід у місцях швидкої течії і там, де водойма впадає в іншу, більшу.

Обережно спускайтеся з берега: лід може не щільно з’єднуватися із суходолом. Коли вийдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 м. Якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся: не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.

Рибалки мають знати, що: не можна пробивати поряд одна від одної багато лунок. Необхідно уникати розташування великими групами на одному місці, рибалити на переправах, поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Рибалка повинен завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, а також дошку або велику гілку.

 

 

З повагою!

Начальник  Куликівського РС

У ДСНС України у Чернігівській області

підполковник служби цивільного захисту                                                     Ігор ВЕРБИЛО