"Різдвяне диво" у Дроздівці

11 січня Дроздівка гостинно приймала на своїй землі велелюдний фестиваль "Різдвяне диво". До  села з’їхалися 240 учасників фестивалю з Куликівської, Іванівської, Олишівської ОТГ, з Києва, Чернігова, гості свята.

Захід проходив у  межах Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса, яку виборола директор Дроздівського сільського будинку культури Оксана Зубок, за підтримки Фундації української громади Канади "BCU Foundation", громадської організації "Родина героїв Небесної Сотні", Музею Революції Гідності, Музею Івана Гончара, Мистецького об'єднання "Глечик".

До організації фестивалю долучилися Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді і спорту Куликівської селищної ради, Дроздівський ЗЗСО І-ІІ  ст., виконувач обов’язків старости Дроздівки Олександр Кравченко.

На гостину в Дроздівку завітало багато поважних гостей. Це делегація з Києва: Олена Котляр - дівчина Олександра Капіноса, дружини героїв Небесної Сотні, представники музеїв Івана Гончара та Революції Гідності, дитячий гурт "Орелі". Гості вітали дроздівців і особисто Оксану Зубок з перемогою в конкурсі,  дякували за гостинний прийом фестивалю, за збереження народних традицій і фольклору та подарували місцевій бібліотеці книги. Олена Котляр звертаючись до учасників заходу розповіла, що подібні відзнаки і заходи, є свого роду втіленням нереалізований мрій і задумів Героїв Небесної Сотні, продовженням їх справ, пам’яттю про них.

Куликівський селищний голова Наталія Халімон у своєму вітальному слові подякувала організаторам, учасникам і гостям фестивалю та назвала Дроздівку одним з найактивніших центрів культурного життя громади. Тут проходить вже другий великий фестиваль за останній час. Художні колективи «Дивосвіт» і «Зоряна» славлять Куликівщину далеко за її межами. Голова громади вручила Подяку Куликівської селищної ради організаторці і натхненниці фестивалю Оксані Зубок. Вітав гостей фестивалю на дроздівській землі  і виконувач обов’язків старости села Олександр Кравченко.

Участь у святковій програмі взяли колективи та окремі виконавці Куликівської, Олишівської, Іванівскої ОТГ, міст Києва та Чернігова, виконавши твори, які були пов'язані з тематикою фестивалю.

Кількагодинна Різдвяна феєрія захопила глядачів своїм різноманіттям. Глядачі поринули у справжню Різдвяну засніжену казку попри дощову погоду надворі. Концертна програма складалася з чотирьох блоків: обрядові дійства, виступи фольклорно-етнографічних колективів з тематичними творами, дитяча творчість та сучасні твори новорічно-різдвяної тематики.

Артисти відтворили на сцені українські народні обряди, пов’язані із Різдвяними святами: ворожіння, колядки, вертепи. Пісні , танці, театр мод,  справжній сучасний кобзар, дорослі і діти на сцені разом.  Цього дня на сцені Дроздівського будинку культури відбувалося справжнє Різдвяне диво!

Але й це не всі цікавинки свята. У фойє будинку культури  розмістились виставки робіт декоративно-ужиткового мистецтва майстринь Куликівщини та незвичайних картин-алегорій київської художниці Ольги Гайдамаки з дроздівським корінням.

А ще гостей фестивалю частували смачним кулішем та запашним чаєм, які приготували дроздівські  кухарі-аматори та ситним обідом від шкільній їдальні.

Всі учасники фестивалю отримали Подяки від організаторів, памятні сувеніри, а головне – позитивні емоції та незабутні враження!!