Кладьківці хочуть збудувати водогін в селі

  • 1012

У громаді розпочалися загальні збори громадян. Відкрила цикл цьогорічних зборів Кладьківка.  Збори проходили 16 січня у приміщенні сільського будинку культури. Обговорити питання життя села прийшли найактивніші кладьківці. Прибули запрошені гості: депутат Чернігівської обласної ради Віктор Труш, Куликівський селищний голова Наталія Халімон, депутат Куликівської селищної ради Віктор Шрам, перший заступник голови райдержадміністрації Петро Єрко, представники установ і служб медицини, соціального захисту, земельних ресурсів,Держпродспоживслужби, юристи, дільничний офіцер поліції. На зборах також було присутнє керівництво підприємства-інвестора «Агрофірма Кладьківка».

Виконувач обов’язків старости села  Василь Бойко прозвітував перед односельцями про роботу  у 2019 році. Кладьківка одне з найменших за чисельністю жителів сіл громади (540 чол.), але завдяки тісній співпраці  і підтримці з боку керівництва Куликівської ОТГ та місцевого інвестора ПП «Агрофірма Кладьківка» село розвивається. В селі функціонують школа, дитячий садок, будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт.  Дбають у селі  і про розвиток спорту. Місцева футбольна команда за підтримки інвесторів успішно грала минулого року в чемпіонаті Борзнянського району і займала призові місця. Цьогоріч планують заявлятися на участь у чемпіонаті Куликівської ОТГ. На спортмайданчику упорядковано зелений газон, встановлені футбольні ворота.  Проводили заходи з благоустрою – вирубування порослі, обкошування, побілку, ремонт обеліску.  Кладьківка – продовжує власним коштом утримувати, окрім робітника з благоустрою від комунального підприємства селищної ради, робітника, який дбає про порядок на кладовищі. Тому воно доглянуте і чисте. Щомісяця за сприяння ПП "Агрофірма Кладьківка"  проводиться організований вивіз сміття. В селі працюють два приватні магазині, виїзна торгівля, які забезпечують потреби населення у товарах першої необхідності. У сільському будинку культури проводяться цікаві концерти та інші  заходи.

Наприкінці  2019 року  за кошти державної субвенції  на соціально-економічний розвиток окремих територій в селі  розпочали роботи по заміні вікон на ФАПі. Однак через те, що кошти надійшли пізно і через те, що у селищної ради і місцевої влади  були претензії до якості  виконання,   роботи не завершені і будуть продовжуватися найближчим часом під пильним контролем з боку відповідних служб селищної ради.  

Із співдоповіддю виступила Куликівський селищний голова Наталія Халімон. Голова громади розповіла про роботу  Куликівської ОТГ у 2019 році: проекти і справи, які вдалося реалізувати, питання, які ще належить вирішити у цьому році.  Говорила голова громади і про Кладьківку безпосередньо: за 2019 рік від Кладьківки надійшло до селищного бюджету 1 597 499  грн, витрачено  на утримання закладів і розвиток села -  2 104 957 грн.

Наталія Халімон повідомила, що цього року кошти інфраструктурної субвенції, які мають надійти в ОТГ, будуть розподілені між шістьма селами,  в яких упродовж двох останніх років не реалізовувались великі проекти. В їх число увійшла і Кладьківка. Який саме проект громада буде здійснювати мають вирішити жителі села. Кладьківці одним із пріоритетів  озвучили розбудову  водогону у селі. Голова громади пояснила, що використати державні кошти на цей об’єкт стане можливим лише за умови передачі водогону у комунальну власність громади. На сьогодні він знаходиться у власності сільської громадської організації. Деякі жителі підтримали ідею використати кошти субвенції на реконструкцію і  розчистку свердловин, які залишилися у спадок ще від колгоспів. Наразі жителі села визначаються, який з проектів внести у план розвитку села на 2020 рік.

Кладьківці були доволі активними в обговоренні  питань, що стосуються життя  села,  озвучили селищному голові питання і проблеми, які їх хвилюють, а це:

  • встановлення нового дитячого майданчика на території школи і садочка;
  • розчистка ставка для напування худоби;
  • завищена приватниками плата за оранку городів;
  • ремонт розбитої дороги по вул. Довженка;
  • неможливість на місці придбати медикаменти по державній програмі  «Доступні ліки».

На зборах також виступили:

Віктор Труш: попри невиконання державою зобов’язань щодо  ОТГ по фінансуванню переданих на місця повноважень, Куликівській громаді вдалося не просто утриматися на плаву, а й  реалізувати багато проектів розвитку.

Віктор Шрам: жителі села мають самі згуртуватися навколо вирішення найнагальніших потреб, сплачувати місцеві податки і збори, долучати до розвитку села інвесторів, керівництво ОТГ, писати і реалізовувати проекти.

Петро Єрко: розповів про зміни в порядку нарахування субсидій і пільг,  про можливості електронного запису  на прийом до лікарів ЦРЛ.

Анатолій Губський, заступник начальника управління Держпродспоживслужби: агропідприємства зобов’язані повідомляти населення про обробку полів і використовувати тільки сертифіковані отрутохімікати; минулого року через обробку полів сталося масове отруєння бджіл;  у селі 12 лейкозних корів із загальної череди (68), необхідно їх ізолювати і збути, щоб не інфікувати усю череду. Минулоріч на території району не зафіксовано випадків АЧС і сказу.

Жителі села цікавились, де можна придбати здорових корів,  куди збути хвору на лейкоз худобу.

Рішеннями загальних зборів звіт в.о. старости Василя Бойка та дільничного офіцера поліції  взято до відома, а також затверджено місцеві податки і збори, суми яких затвердили на рівні минулого року – 75 грн з двору, для тих, хто постійно проживає у селі,і 100 грн з двору - для дачних будинків.