У Виблях і цьогоріч найактуальнішими залишаються питання ремонту і висипки доріг

  • 1171

22 січня  загальні збори громадян пройшли у Виблях. У приміщенні шкільної їдальні, де відбувалися збори, зібралося кількадесят найактивніших жителів села.

У зборах взяли участь  Куликівський селищний голова Наталія Халімон,  депутат обласної ради Віктор Труш, перший заступник голови райдержадміністрації Петро Єрко,  начальник Управління соціального захисту населення РДА Юлія Постернак, начальник управління Держпродспоживслужби в Куликівському районі Анатолій Губський, керівники агропідприємств-інвесторів.

Виконувач обов’язків старости села Анатолій Ревко прозвітував про роботу у 2019 році. На сьогодні в селі зареєстровано 807 жителів. Працюють усі заклади соціальної сфери: школа, дитсадок, будинок культури, бібліотека, лікарська амбулаторія. У 2019 році за кошти державного бюджету в школу провели швидкісний Інтернет. Цього року планують підключити і решту закладів соцсфери. Господарську діяльність здійснюють на території села 4   агропідприємства: ПП «Вимал Агро», ТОВ «Горбів Агро», ТОВ «Гетьманське» та ПП Агрофірма «Надія».

Минулого року завдяки залученню громадою коштів  інфраструктурної державної субвенції у Виблях   проведено капітальний ремонт дороги по вул. Троїцька (вартість проекту  - 1 434 214 грн). В рахунок соціальної угоди  здійснено ямковий ремонт  по вул. Польова. Біля будинку культури встановили новий паркан. У закладі два підприємці орендують незадіяні приміщення під кафе-бар і магазин. Кошти від оренди і використали на благоустрій прилеглої території. По-господарськи розпорядилися  колишнім приміщенням дитсадка. Його взяв оренду литовський підприємець Едмундас Пупшис, який відкрив тут кафе «Крістіна». Тепер  жителі села мають приміщення, де можна замовити святкові бенкети і поминальні обіди.

Упродовж року власними силами та за сприяння інвесторів проводили заходи з благоустрою: демонтували аварійну стіну колишнього приміщення складу отрутохімікатів, розчистили від порослі під’їзну до села дорогу, встановили автозупинку, проводили  висипку і грейдерування доріг, інші роботи по впорядкуванню території села.

У Виблях активно розвивають фізкультуру і спорт. Місцева футбольна команда зайняла  друге місце в чемпіонаті району. Сільська волейбольна команда стала бронзовим призером районних змагань.   Завдяки активності місцевих жителів, підтримці селищної ради та співпраці з інвесторами вдалося вирішити чимало питань життєдіяльності села. 

Куликівський селищний голова Наталія Халімон представила загалу звіт про роботу Куликівської ОТГ у 2019 році  з цікавою презентацією фотослайдів про реалізовані проекти та напрямки розвитку громади. Голова громади поінформувала зокрема і про фінансові показники, що стосуються Виблів, Так, у 2019 році у селищний бюджет від Виблів надійшло 1 965 700 грн., тоді як на потреби села витрачено (з урахуванням державних субвенцій) – 6 051 630 грн. У загальнообласному рейтингу серед 25 кращих громад Куликівська ОТГ посідає 10 місце.

Із запрошених гостей на зборах також виступили: Віктор Труш,  Петро Єрко,  Анатолій Губський, Олександр Лазар.

Обговорення звітів і виступів гостей було доволі активним. Найбільш гостра дискусія стосувалася першочергової необхідності ремонту вулиць Шевченка та 8 Березня.

Інші питання і проблеми, які озвучили жителі Виблів на зборах:

  • можливість відкриття пункту пожежно-сторожової охорони у селі;
  • розчистка водойм для напування худоби;
  • зміна маршруту автобуса Чернігів-Куликівка ( із заїздом до села Виблі);
  • видалення аварійних дерев на сільському кладовищі;
  • перенесення автозупинки в центрі села;
  • встановлення в Куликівці пам’ятного знаку учасникам АТО(ООС);

Звучали скарги на неоперативну роботу районного управління Держгеокадастру.

Рішеннями загальних зборів звіт в.о. старости села взято до відома, а також затверджено місцеві податки і збори на 2020 рік. Цього року сума самооподаткування становитиме 100 грн з двору.