У 2020 році кошти інфраструктурної субвенції грабівці вирішили спрямувати на ремонт глибоководної свердловини

  • 1507

5 лютого  у приміщенні сільського будинку фольклору відбулися загальні збори громадян села Грабівка.

У зборах взяли участь запрошені гості: Куликівський селищний голова Наталія Халімон, депутат обласної ради Віктор Труш, дільничний офіцер поліції Роман Неговський, начальник відділу земельних відносин, екології і комунальної власності селищної ради Ніна Клочок, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Куликівському районі Анатолій Губський, представник інвестора  ТОВ «ІСТ АГРО» Анатолій Дубчак.  

Виконувач обов’язків старости села Микола Дерев’янко прозвітував перед односельцями про роботу у 2019 році. Станом на сьогодні у Грабівці зареєстровано 367 жителів. Минулого року в селі померло 11 жителів, народилася 1 дитина. На землях Грабівки господарську діяльність здійснюють два інвестори: ТОВ «Гетьманське» та  ТОВ ІСТ АГРО. До  останнього грабівці не мають претензій: орендна плата виплачується вчасно, господарство соціально орієнтоване. А от стосунки пайовиків з ТОВ  «Гетьманське» складаються не найкращим чином, жителі села скаржаться на невиплату орендної плати, господарство не йде назустріч пайовикам і не виплачує наперед орендну плату при терміновій необхідності (на лікування, операцію тощо). Сільський будинок фольклору є осередком культури і дозвілля для жителів села, тут розміщена бібліотека, підключений Інтернет, працюють гуртки, більярдна зала для дозвілля молоді, у закладі також надають побутові послуги. Фольклорний колектив «Горлиця» є постійним учасником конкурсів і фестивалів в громаді. Минулого року за сприяння депутата обласної ради В. Труша колектив придбав нові сценічні костюми.  Працює фельдшерський пункт, ветдільниця. Діти дошкільного і шкільного віку підвозяться шкільним автобусом до освітніх закладів сусідньої Орлівки. У продовж 2019 року проводилися заходи з благоустрою: випилювання аварійних дерев, вирубка порослі, обкошування територій. Коштом  селищного бюджету в селі  у 2019 році встановлені нові бетонні паркани біля Будинку фольклору та фельдшерськог пункту. За сприяння депутата обласної ради Віктора Труша, який допоміг спецтехнікою, звалковано і впорядковано сільське сміттєзвалище. В селі працює схема організованого вивезення сміття (допомагає місцевий житель Р. Гирович), але ще є несвідомі громадяни, які створюють на території села стихійні смітники. Минулого року Фонд держмайна нарешті знайшов покупця на недобудоване ще з часів колгоспу адмінприміщення в центрі села, яке вже давно було аварійним і становило небезпеку для жителів, особливо дітей. Його придбано підприємцем під розборку будматеріалу. Наразі воно демонтоване, залишилось вивезти відходи і розрівняти територію. Коли це буде зроблено, тут планується посадити дерева і облаштувати сільський парк.

Із співдоповіддю виступила Куликівський селищний голова Наталія Халімон: за результатами  2019 року Куликівська ОТГ увійшла в число двохсот  кращих громад України з 1042 ОТГ, які вже створені на сьогодні. На Чернігівщині Куликівська ОТГ увійшла  до списку 25 кращих громад і посіла 10 місце (всього в області 50 ОТГ). Голова громади розповіла про роботу громади у 2019 році та поінформувала про фінансові показники села. Так, у 2019 році від Грабівки надійшло до селищного бюджету 798 741 грн, витрачено на потреби села 832 460 грн. У 2020 році кошти інфрастуктурної субвенції в числі шести малих сіл громади отримає і Грабівка. Вони будуть вкладені в один великий проект, який саме – мають визначити самі грабівці на зборах.

Після обговорення рішенням загальних зборів одноголосно було прийняте рішення використати кошти державної інфраструктурної субвенції на ремонт глибоководної свердловини, яка є в селі, але не функціонує.

Учасники зборів заслухали звіт дільничного офіцера поліції Романа Неговського про роботу по профілактиці і боротьбі із злочинністю та підтриманню правопорядку на території села у 2019 році. В селі за статистикою зменшилась кількість крадіжок. Натомість, як і раніше процвітає незаконна  торгівля спиртним.

На зборах також виступили Віктор Труш, Анатолій Губський та Анатолій Дубчак.

Питання і проблеми, які озвучили жителі Грабівки на зборах:

  • руйнування доріг важкою технікою агропідприємств;
  • необхідність термінового ремонту дороги Грабівка-Буда;
  • придбання мікрофонів  та нових стільців для будинку фольклору;
  • проведення ямкового ремонту доріг( першочергово вулиць - 1 Травня, 8 Березня );
  • можливість відкриття швейні у  приміщенні Будинку фольклору;
  • розчищення водопою для напування худоби;

Рішенням загальних зборів встановлено суму  місцевих податків і зборів у розмірі 80 грн з двору на рік.