У Ковчині  планують встановити пам’ятний знак  ліквідаторам аварії на ЧАЕС

  • 1165

25 лютого  у приміщенні сільського будинку культури відбулися загальні збори громадян села Ковчин.  У зборах взяли участь: Куликівський селищний голова Наталія Халімон, директор СФГ «Колос» депутат селищної ради Віктор Зеленський, начальник відділу земельних відносин, екології та комунальної власності селищної ради Ніна Клочок, головний спеціаліст Управління Держпродспоживслужби в Куликівському районі Тамара Бойко,  дільничний офіцер поліції Олександр Василенко.

Відкрила збори виконувач обов’язків старости сіл Ковчин і Українське Валентина Шестак звітом про роботу  у 2019 році.  Ковчин – одне з найбільших за чисельністю жителів сіл громади. На сьогодні тут зареєстровано 911 осіб. Однак, загальна демографічна тенденція  не стала винятком і в Ковчині. За минулий рік тут померло 34 особи, тоді як народилося лише 3 дітей. Щоправда  у 2019 році в селі прописалося 22 особи. В Ковчині розвинута інфраструктура закладів соціальної сфери: працюють школа, дитячий садок, Будинок культури, бібліотека, ФАП, поштове відділення.  При будинку культури працює дитячий танцювальний колектив.  У закладі за участі місцевих аматорів та артистів з інших сіл відбувається чимало концертів, інноваційних програм. Минулого року Ковчин приймав VIII відкритий фольклорний фестиваль «Народні скарби Куликівського краю». Ще до створення об’єднаної громади в селі було створене комунальне підприємство, яке сьогодні надає послуги населенню з водопостачання та побутові послуги.

На території працюють кілька господарств, які орендують землю. Це - СФГ «Колос», СФГ «Деснянські зорі», ТОВ «Деснянські зорі», ПП Дмитренко. Господарства  підтримують  село і допомагають у вирішенні  питань життєдіяльності території. Так, у 2019 році  за сприяння СФГ «Колос» та СФГ «Деснянські зорі» проведено ремонт частини дороги по вулиці Широка, відремонтовано асфальтову доріжку  до будинку культури. За державні кошти відремонтовано ділянку дороги Куликівка-Ковчин. Минулого року за кошти інфраструктурної субвенції  замінено вікна у  школі (вартість проекту- 1 411 475 грн). Для закладу придбано комп’ютерну техніку. За кошти селищного бюджету  в селі встановили майданчик для роздільного збору сміття, додаткові контейнери під пет-пляшку.

Валентина Шестак повідомила, що до неї з листом звернулася обласна організація ВГО «Союз Чорнобиль України» з проханням посприяти встановленню в селі пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС. СФГ «Колос» зголосилося виділити кошти на встановлення пам’ятного знаку, який планують відкрити до 34-х роковин аварії на ЧАЕС.

Виконувачка обов’язків старости закликала односельців долучитися до роботи з прибирання  і вирубки території сільських кладовищ. Також попросила тих, хто ще не уклав декларації із сімейними лікарями, зробити це, щоб залучити у громаду якомога більше коштів для розвитку первинної медицини.

Для Ковчина і цього року актуальним лишається питання ремонту доріг. Тому кошти, які сплачують інвестори в рахунок угод на соціально-економічний розвиток території, використають саме на ремонт і висипку доріг.

Про свою роботу перед односельцями прозвітували депутат селищної ради - директорка школи Раїса Шило, директор комунального підприємства Ігор Дейнеко, дільничний офіцер поліції Олександр Василенко.

Раїса Шило звернулася до керівників сільських закладів, жителів села, інвесторів з пропозицією долучитися до роботи по оновленню експозиції краєзнавчого музею села, в якій зовсім не відображена  новітня історія села за часів незалежної України.

Директор комунального підприємства закликав односельців  не поливати влітку масово городи водою з центрального водогону, бо це створить ризики падіння тиску води, аварії водогону, поломки насосів.

Куликівський селищний голова Наталія Халімон прозвітувала традиційно про роботу  Куликівської ОТГ  у 2019 році та озвучила фінансову статистику по Ковчину.  У 2019 році від сіл Ковчин та Українське  надійшло до бюджету ОТГ  1 906 599 . На розвиток  сіл  витрачено  7 607 158 грн.  

На зборах виступив місцевий житель Олександр Богдановський, який озвучив цілий ряд питань: про необхідність підвищення орендної плати, дотримання сівозміни при вирощуванні сільгоспкультур, про задоволення у першу чергу заяв жителів села на отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та ін.

Роз’яснення  із земельних питань жителям села надавала Ніна Клочок: городи за межами села, які надані в користування, не передаються у спадок, тому необхідно їх приватизувати. Кожен громадянин України має право отримати у власність до 2 га землі для ведення особистого селянського господарства, до 0,25 га – для обслуговування житлових будинків і споруд і до 0,12 га – для садівництва.

Інші питання  і проблеми, озвучені жителями села на зборах:

  • провести цього року ремонт  частини дороги по вул. Польовій;
  • провести дослідження ВРХ на лейкоз до вигону тварин на пасовище;
  • строго карати штрафами тих, хто створює стихійні смітники в прибережних зонах та інших територіях;
  • розчистити водопій для напування худоби.

Рішеннями загальних зборів звіт в.о. старости сіл Ковчин та Українське Валентини Шестак та дільничного офіцера поліції Олександра Василенка взято до відома, а також затверджено місцеві податки і збори.

По завершенні зборів місцеві аматори сцени подарували односельцям концертну програму.