Пам’ятка для населення Куликівського району стосовно запобігання зараження та поширення коронавірусної інфекції(COVID-19)

Коронавірусна інфекція – це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту.

Коронавірус є зоонозною інфекцією, тобто може передаватись людям від тварин.

Вірус передається повітряно-крапельним (потрапляння виділень з носоглотки хворого при кашлі, чханні) та фекально-оральним шляхами (контакт з виділеннями хворого чи носія інфекції – слиз з носоглотки, харкотиння, блювотні маси, фекалії [в тому числі птахів та тварин]).

Сприйнятливість до коронавірусу у людей дуже висока, захворювання загрожує всім віковим категоріям, але люди старших вікових груп (старше 65 років) особливо вразливі із-за тяжкого перебігу хвороби та високої смертності.

У групі ризику також діти, які найчастіше переносять хворобу в легкій формі та люди з ослабленим імунітетом, для яких характерний тяжкий перебіг та серйозний прогноз.

Захворювання супроводжується утворенням власних захисних антитіл, але які, нажаль, не гарантують повторного зараження.

Захворювання найчастіше протікає як звичайний грип з усіма характерними ознаками:

біль при ковтанні, кашель, підвищення температури, лихоманка, м’язовий біль, слабкість, задишка, риніт, нудота.

При звичайному перебігу захворювання одужання наступає через 7 – 10 днів  і прогноз сприятливий. При ускладненому перебігу ( виражена інтоксикація, прогресуюча дихальна недостатність, задишка, діарея – часті рідкі випорожнення, ниркова недостатність)  на одужання може піти 2 та більше тижнів.

Специфічного лікування поки нема.

Над створенням вакцини для профілактики інфекції працюють вчені всього світу.

Діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений тільки лабораторними методами діагностики.

Профілактичні міри, які можуть уберегти від зараження :

• Не відвідувати регіони, де часто зустрічається коронавірусна інфекція
  • Уникати зайвих контактів з тими, хто має ознаки застуди
  • Уникати зайвих контактів з дикими та свійськими тваринами та ретельно мити руки після таких контактів, застосовуючи рідке мило
  • Не відвідувати, без крайньої потреби, людні місця
  • Обмежити контакти на близькій відстані (до 1 метра)
  • Носити засоби індивідуального захисту (маски)
  • Використання рукавичок в громадських місцях (особливо в транспорті, магазинах, на ринках …)
  • Уникати привітань через рукостискання, поцілунки
  • Не торкатись обличчя руками
  • Ретельно мити руки, а особливо після відвідування громадських місць (магазини, лікарні, установи та заклади, громадські вбиральні …) та застосовувати спиртовмісні антисептики для знезаражування рук та поверхонь з якими контактуєте
  • Дотримуватись правил особистої гігієни: гігієна особистого одягу ( при можливості частіше прання); полоскання порожнини рота; душ; миття голови, якщо не носили головний убір …