Роз’яснення для споживачів – як сплатити за газ та передати показання лічильників в умовах карантину та кому перерахують вартість доставки газу у квітні

  • 637

Фото без опису

У березні жителі Чернігівщини 2 платіжки за газ отримали на одному аркуші: перша – за спожитий газ, друга – за його доставку. Платіжки мають різні розрахункові рахунки, в один документ їх об’єднали для зручності клієнтів. Його друкований варіант вже мав надійти споживачам. Також його можна  завантажити і сплатити у Вайбер-боті http://bit.ly/7104uaViber;, мобільних додатках 104 Mobile  http://bit.ly/104Android та http://bit.ly/104iPhone та в особистому кабінеті на сайті http://bit.ly/cabinet104 - не виходячи з дому під час карантину. За допомогою  всіх цих онлайн-сервісів також можна передавати показання лічильників.

З 1 січня 2020 року вартість доставки, яка входить до тарифу на газ, відображається в окремій платіжці. Чому за доставку потрібно платити навіть тоді, коли споживач не використовує газ в окремі періоди?  Бо обслуговувати газорозподільчу систему потрібно постійно. І утримувати її в справному стані для безпеки самих споживачів. Розрахунок сплати за доставку газу проводиться за спеціальною формулою - обсяг газу, спожитий за попередній газовий рік (з 01.10.2018 р. по 30.09.2019 р) ділиться на 12 місяців і множиться на тариф.

А вже у квітні вартість доставки перерахують до мінімальної  для нових споживачів і тих, які використовують газ менше дев’яти місяців, а також тих, які тривалий час не користувались ним (в тому числі яким припинено доставку газу шляхом опломбування, але вони не від’єднані від системи газопостачання і не подали заяву на розірвання договору на розподіл). Відповідну постанову 6 березня схвалила НКРЕКП 

Для згаданих споживачів із газовою плитою місячна плата за доставку буде 3,47 гривень. Для тих, у кого плита і колонка – 11,24 гривень на місяць. Для тих, хто користується і газовим котлом – близько 28 гривень на місяць ( раніше для них вартість плати за доставку розраховувалась за квадратурою житла, тепер буде за середньомісячним обсягом споживання у міжопалювальний період)

З повагою, начальниця відділу з зовнішніх  комунікацій АТ «Чернігівгаз» Ольга Конопацька-Плєхова

За додатковою інформацією звертатися

Тел.: 067 244 96 46, 063 334 95 91

E-mail: press@cngas.com.ua