Рішенням 37-ї сесії із селищного бюджету виділено ще 342 тис. грн на боротьбу з коронавірусом

17 червня відбулася 37-а  сесія селищної ради сьомого скликання.

Вела сесію   Куликівський селищний голова Наталія Халімон.

У роботі сесії взяли участь заступники селищного голови, керівники окремих структурних підрозділів селищної ради, установ, підприємств,  виконувачі обов’язків старост сіл громади.

На порядок денний  тридцять сьомої  сесії було   внесено 66 питань. У зв’язку з карантином попередня сесія проходила ще в лютому, тож питань для розгляду накопичилось чимало. 37-му сесію  проводили в залі Центру культури, дозвілля і творчості Куликівської селищної ради з дотриманням карантинних обмежень.

На спільному засіданні постійних комісій, яке відбулося цього ж дня, депутати детально обговорили всі питання порядку денного, висловили свої зауваження і пропозиції до проектів рішень, які були враховані при їх остаточному ухваленні на пленарному засіданні сесії.

Начальник фінансового управління селищної ради Лариса Авжи представила на обговорення депутатів звіт про виконання бюджету  Куликівської   селищної об’єднаної територіальної громади за  І квартал 2020 року:

За січень-березень 2020 року до бюджету Куликівської селищної об’єднаної  територіальної громади з урахуванням трансфертів надійшло доходів 28 348 400 грн, у тому числі до загального фонду – 27 251 300 грн, до спеціального фонду –  1 097100  грн. Власні доходи в структурі доходів  бюджету селищної ОТГ становлять 54,9%. У минулому році було 53,3%.

Податку на доходи фізичних осіб одержано в сумі  6 445 100 грн, бюджетні призначення виконано на 103,8 %, понад  заплановані обсяги надійшло 234,3 тис. грн. У структурі власних доходів  бюджету селищної ОТГ ПДФО займає 43,1%. Найбільшими платниками даного податку є: Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту селищної ради  - 1 137 300 грн, селянське фермерське господарство «Колос» - 873 100  грн та ПрАТ «Куликівське молоко» -  369 100 грн.

За 3 місяці 2020 року до бюджету селищної ОТГ залучено 405 800 грн акцизного податку, що становить 213,6% до плану.

Виконання плану по  податках  на землю та орендній платі становить 104,7%  до плану. Залучено до бюджету у першому кварталі 2020 року 4 734 200 тис. грн. Найбільшими платниками по даних податках є: селянське фермерське господарство «Колос» – 1 038 300  грн, ТОВ Гетьманське – 740,4 тис. грн та СТОВ  «Агро старт Україна» –  364,6 тис. грн.

За січень-березень 2020 року до бюджету селищної ОТГ надійшло   2 569 900 тис. грн єдиного податку, виконання плану звітного періоду становить 138,4%.

Видатки: Із загального фонду  бюджету ОТГ за 3 місяці 2020 року  проведено видатків на  суму 26 727 900 тис. грн,  що становить 81,5 відсотка  до уточнених призначень звітного періоду. Видатки спеціального фонду склали 1780,9 тис. грн. Капітальні  видатки за січень-березень становлять 923,4 тис. грн.

Лариса Авжи повідомила, що за результатами обласного моніторингу фінансової спроможності  Куликівська ОТГ посіла перше місце серед 10 найбільших ОТГ Чернігівщини.

Депутати також ухвалили внесення змін до бюджету ОТГ на 2020 рік, збільшивши доходну і видаткову  частину бюджету ОТГ для здійснення фінансування першочергових потреб, зокрема:

• 42 000 грн (для Куликівської ЦРЛ) - на придбання засобів індивідуального захисту від гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019;
  • 300 000 грн( для ЦПМСД) - на придбання засобів індивідуального захисту від гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом    COVID -19;
  • 597 200 грн - на заробітну плату педагогічним працівникам ЗЗСО громади;
  • 454 432 грн - на закупівлю обладнання для навчальних кабінетів початкової школи;
  • 273 700 грн - на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет;
  • 615 000  грн - на  ремонт та придбання обладнання для їдалень закладів  загальної середньої освіти громади;
  • 27 000 грн – на придбання ендовідеокамери для ЦРЛ;
  • 20 000 грн  - для забезпечення безкоштовними ліками психоневрологічних хворих;
  •  55 704 грн -  на оплату проектів по капітальному ремонту доріг.

Крім  того, рішенням 37-ї сесії:

• затвердили ставки місцевих податків та зборів на 2021 рік, а саме: податку на майно, єдиного податку, туристичного збору, плати за землю, ставок і пільг на території Куликівської селищної ОТГ;
  •  ліквідували сільські виборчі комісії(у зв’язку з ліквідацією сільських рад);
  • затвердили перелік об’єктів комунальної власності Куликівської селищної ОТГ;
  • прийняли безоплатно у комунальну власність громади від обласної ради  два комплекти телемедичного обладнання для Орлівської та Виблівської амбулаторій загальної практики сімейної медицини;
  • затвердили Правила благоустрою територій населених пунктів Куликівської селищної ОТГ, в яких виписані вимоги до утримання територій, домашніх тварин, проведення земляних і будівельних робіт тощо;

Традиційно депутати розглянули блок земельних питань, яких на цю сесію було винесено аж 40.

На пленарному засіданні сесії депутати заслухали звіт керівника Чернігівської місцевої прокуратури Сергія Розинки про діяльність підрозділу  на території району.

З урахуванням зауважень та пропозицій, озвучених депутатами на спільному засіданні постійних комісій, з 62 питань порядку денного прийняті позитивні рішення. З 4 питань рішення не прийнято.

Детальніше з рішеннями 37-ї сесії Куликівської селищної ради сьомого скликання можна ознайомитись на цьому ж сайті за посиланням: Сесійна діяльність. Рішення будуть оприлюднені  відповідно до чинного законодавства у 5-денний термін.