Щодо обкошування територій населених пунктів. Просимо навести лад на прилеглих територіях!

Шановні жителі громади!

Цьогорічне літо з дощами і теплом сприяє активному росту трав’яного покрову і чагарників. Працівники комунального підприємства селищної ради в буквальному сенсі не випускають з рук мотокоси та газонокосарки, але й вони не спроможні  дати лад на всій території громади. Давайте пам’ятати, що закон зобов’язує нас спільно дбати про порядок і чистоту в наших селах,  бути просто свідомими громадянами і дбайливими жителями своєї громади.

Стаття 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту» зобов’язує утримувати земельні ділянки та прилеглі території в належному санітарному стані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й всіх громадян.

Крім того, відповідно до пункту  3.4. «Правил  благоустрою територій населених пунктів Куликівської селищної об’єднаної територіальної громади», затверджених рішенням 37-ї сесії Куликівської селищної ради сьомого скликання 17.06.2020, підприємства, установи, організації, інші суб’єкти у сфері благоустрою(громадяни та особи без громадянства) на власних, закріплених та прилеглих територіях повинні здійснювати увесь комплекс робіт, спрямованих на забезпечення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, зокрема - регулярне знищення бур’янів, скошування трави заввишки більше, ніж 10 см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та пошкодженого гілля та забезпечення їх видалення.

Витяг з Типових правил благоустрою території населеного пункту, затверджених Наказом Мінрегіонбуду від 27.11.2017(щодо вимог до обкошування трави):

–  підприємства, окремо розташовані установи, організації, об’єкти  торгівлі (торгові центри, окремо розташовані магазини), об’єкти побутового обслуговування, гаражі, автостоянки  – 25м по периметру (якщо ближче розташована проїжджа частина вулиці – до краю проїжджої частини);

–  кіоски, ларки, торговельні зупинкові комплекси, павільйо­ни, інші об’єкти роздрібної торгівлі, побутового обслуговування, МАФ, трансформаторні підстанції, магазини, офіси установ, організацій, які розміщені в прибудованих приміщеннях до житлових будинків або до інших спорудах – 15 м у кожний бік (якщо ближче розташована проїжджа частина вулиці, внутрішньо квартальної дороги – до края проїжджої частини);

–  багатоквартирні житлові будинки, включаючи ОСББ та ЖБК:

–  по довжині – на довжину будинку плюс половина санітарного розриву із сусідніми будинками, у випадку відсутності сусідніх будин­ків – не більш 25 м, по ширині – 25 м від фасаду будинку;

Нежилі приміщення в житлових будинках, розташовані в підва­лах, цокольних і перших поверхах:

– по довжині – у створі по довжині займаних приміщень; з фасадної сторони -25 метрів у кожний бік.

Власники приватних домоволодінь:

–  по довжині – на довжину власної земельної ділянки;

–  по ширині – від огорожі домоволодіння до края проїжджої частини.

За порушення вищевказаних пунктів Правил благоустрою передбачена адміністративна відповідальність за ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», яка передбачає накладення штрафу на порушника в розмірі від 340 до 1700 грн.

Закликаємо усіх керівників установ, підприємств та організацій, власників та орендарів магазинів, інших нежитлових приміщень, жителів багатоквартирних будинків та приватного сектору навести лад на своїх прилеглих територіях!

Будьмо господарями у нашому спільному домі!

Куликівська селищна рада