На Купала в Орлівці урочисто відкрили і освятили оновлену водойму

  • 3887

 

 

Цьогорічне свято Івана Купала в Орлівці запам’ятають надовго! Саме 7 липня тут відбулося урочисте відкриття і освячення розчищеної і реконструйованої водойми в центрі села. Це сьогодні тут приваблива і комфортна зона відпочинку: чиста і м’яка вода, яка приваблює у літню спеку купальників, пологі береги із засіяною газонною травою, дерев’яні східці для зручності спуску до води, тарзанка для любителів есктріму, альтанка, лавки, пляжні грибки. Справжній міський пляж!

А ще рік тому не було і натяку на   те, що тут буде улюблене місце відпочинку для орлівців та гостей села. Водойма  була замулена і брудна, береги позаростали кущами, подекуди утворилися стихійні смітники. Але було велике бажання активістів  села від малого до великого  розчистити ставок і створити навколо нього відпочинкову зону і виконувачки обов’язків старости села Валентини Бусел втілити цю мрію в життя.

І от минулоріч це стало можливим за сприяння голови громади Наталії Халімон, яка підтримала ініціативу орлівців, депутатів обласної ради Арсена Дідура і Віктора Труша, які допомогли залучити кошти обласного природоохоронного фонду (1,6 млн. грн) для реалізації проєкту, агропідприємства-орендаря ТОВ «Баришівська зернова кампанія», які фінансово допомогли швидко виготовити проєктно-кошторисну документацію, а ще  працівників селищної ради, активних жителів села, місцевих фермерів, підприємців, бригади лісорубів СФГ  «Колос», які зробили величезну підготовчу роботу по розчистці берегів від порослі, прибиранню смітників і вже потім облаштування зони відпочинку. Результат спільної роботи перевершив очікування скептиків.

На свято, попри невеликий дощ, орлівці зібралися дружно від  малого до старого, йшли родинами, по одному, з друзями. На березі у відпочинковій зоні вже лунала українська музика, у повітрі літав аромат наваристого кулішу і шашлика. Давно в селі не збиралося стільки дітвори. Малі орлівці із задоволенням ласували морозивом від депутата обласної ради Віктора Труша, якого привезли на свято із запасом. Не відставали від них і орлівські бабусі, яким солодкий  прохолодний смаколик  теж додав веселого святкового  настрою. 

Своїх земляків розважали веселими піснями  працівники сільського будинку культури та аматори – учасники ансамблю «Калина». Директорка сільського будинку культури Катерина Лаптій поділилася з односельцями приємною новиною –  ансамбль «Калина» взяв участь у IV Дистаційному Багатожанровому Міжнародному фестивалі «Самоцвіти- країна безмежних можливостей» і зайняв ІІІ місце в номінації «Народний вокал». Орлівці вітали своїх артистів  із вагомим здобутком  гучними оплесками.

Виконувачка обов’язків старости села Валентина Бусел щиро вітала односельців зі святом Івана Купала  і подякувала усім причетним до реалізації великої для села справи - у першу чергу голові громади Наталії Халімон, депутатам Чернігівської обласної ради Арсену Дідуру та Віктору Трушу за те, що проект знайшов фінансову підтримку з обласного бюджету. Віктор Труш, крім того, до свята подарував орлівцям два пляжні грибки.  Альтанку подарував селу керівник підрядної організації, яка здійснювала розчистку ставка,  Олександр Дробот (м.Чернігів), а виготовив її куликівський підприємець Володимир Мурашко,  лавки – дроздівський фермер Володимир Кравченко,  дерев’яні східці до води  виготовив орлівський підприємець Андрій Хоменко, тарзанку облаштував місцевий підприємець Володимир Середа, задискував береги і засіяв газонною травою місцевий житель Микола Калініченко. А два сільські активісти-рибалки Віктор Ревко та Сергій Шимко зібрали кошти, придбали та запустили у ставок малька риби. Фінансову підтримку при вирубці порослі на берегах надала орлівський фермер Любов Скорина.

Валентина Бусел привітала Любов Василівну з особистим ювілеєм та 20-річчям створення ТОВ «Злагода-ЮКС», яке вона створила і всі ці роки очолює, та вручила ювілярці подарунок. Також привітала з Днем народження іменинників цього дня Катерину Іванченко та Олега Савченка.

Не обійшлося на святі і без гостей. Щирі привітання  і слова вдячності за активність громади села і спільну роботу прозвучали від Куликівського селищного голови Наталії Халімон та депутата обласної ради Віктора Труша.  Голова громади також привітала з ювілеєм фермера Любов Скорину та вручила їй Почесну грамоту селищної ради за багаторічну працю  і внесок у розвиток аграрної галузі.

Віктор Труш у своєму привітання наголосив, що тільки разом великою і дружною командою стало можливим реалізувати таку важливу і потрібну для села справу. Депутат приєднався до вітань на адресу ювілярки колеги-аграрія Любов Скорини і вручив їй букет квітів. Також побажав орлівцям і надалі бути  активними, дружними  і дбати про розвиток свого села.

За християнською традицією освячувати важливе і велике починання для громади, настоятель Свято-Вознесенської церкви отець Андрій освятив води оновленого ставка.

Першими випробувала освячену купель  виконувачка обов’язків старости Валентина Бусел. Найбільше раділа прохолоді ставка орлівська малеча. Найсміливіші освоїли тарзанку.  Свято продовжилося частуванням кулішем і шашликом. Всі раділи святу і відчували гордість за спільно зроблену добру справу!