Про виконання бюджету, передачу громаді районного трудового архіву та встановлення  вежі мобільного зв’язку Lifecell  у Дроздівці

• 1951

9 вересня в актовому залі Куликівського центру культури, дозвілля і творчості  відбулася  39-а  сесія селищної ради сьомого скликання.

Вела сесію   Куликівський селищний голова Наталія Халімон.

У роботі сесії взяли участь керівники окремих структурних підрозділів селищної ради, установ,   виконувачі обов’язків старост сіл громади.

На порядок денний  тридцять дев’ятої  сесії було   внесено 49 питань. Сесію  проводили з дотриманням карантинних обмежень.

На спільному засіданні постійних комісій, яке відбулося цього ж дня, депутати детально обговорили всі питання порядку денного, висловили свої зауваження і пропозиції до проектів рішень.

Начальник фінансового управління селищної ради Лариса Авжи представила на обговорення депутатів звіт про виконання бюджету  Куликівської   селищної об’єднаної територіальної громади за  І півріччя 2020 року:

ДОХОДИ:

За 6 місяців 2020 року до бюджету Куликівської ОТГ з урахуванням трансфертів надійшло доходів 57 604 500 грн, з них, власні доходи -  27 935 400 грн., що становить 103,7% до планових показників на період. Власні доходи в структурі доходів  бюджету селищної ОТГ становлять 50,0%, у минулому році - 47,7%.

Структура надходжень:

Податок на доходи фізичних осіб:  14 166 000 грн. Найбільшими платниками даного податку є: Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту селищної ради  - 3 101 000  грн, селянське фермерське господарство «Колос» - 1 732 000 грн та ПрАТ «Куликівське молоко» -  793,5 тис. грн.

Акцизний податок:   903,0 тис. грн.

Місцеві податки і збори: 12 300 800 грн, 103,2% до плану.

Податки на землю та орендна плата:  у порівнянні  з І півріччям минулого року надійшло менше - залучено 7 739 800 грн або 94,8% до плану і 88,7% до відповідного періоду минулого року. Така ситуація склалася у зв’язку з тим, що навесні, в період початку карантину, було надано пільги по сплаті місцевих податків і зборів строком на один місяць, а саме по сплаті податків за землю та плати податку на нерухоме майно,  що призвело до втрат бюджету  біля 2,0 млн грн власних доходів. Найбільшими платниками по даних податках є: СФГ «Колос» – 1 730 500 грн, ТОВ Гетьманське – 1 005 800 грн та СТОВ  «Агро старт Україна» –   612,2 тис. грн.

Єдиний податок: 3 880 800 грн, 129,7% до плану та більше на 22,5% до  відповідного періоду минулого року. Надходження збільшились на 711 тис. грн.

Неподаткові надходження:  482,8 тис. грн., з них 420,2 тис. грн.  - плата за надання адміністративних послуг.

Міжбюджетні трансферти:  2 803 140 грн.

Зовсім не надходили субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад та на соціально-економічний розвиток окремих територій.

Базова дотація з Державного бюджету:  2 495 400 грн.

Освітня субвенція:19 520 700 грн.

Медична субвенція:  2 921 600 грн (лише на вторинну медицину).

Нова українська школа: 132,6 тис. грн за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

До  спеціального  фонду бюджету ОТГ за 6 місяців   2020 року надійшло  власних доходів  у сумі 1 637 700 грн, що становить 108,9 відсотків до планових показників звітного періоду.

ВИДАТКИ:

Із загального фонду  бюджету ОТГ за 6 місяців 2020 року  проведено видатків на  суму 56 610 600 грн.  Видатки спеціального фонду склали 2 306100 грн. Капітальні  видатки за січень-червень становлять 1 104 400 грн.

Лариса Авжи повідомила, що за результатами обласного моніторингу фінансової спроможності  за І півріччя 2020 року Куликівська ОТГ посіла друге місце серед 10 найбільших ОТГ Чернігівщини.

Депутати ухвалили рішення про внесення змін до бюджету ОТГ на 2020 рік, зробивши перерозподіл  коштів для забезпечення фінансування нагальних видатків закладів освіти, охорони здоров’я (виплати заробітних плат, придбання палива для ФАПів, ФП, обладнання для шкіл, проведення ремонту системи опалення котельні Ковчинського ЗЗСО І-ІІІ ст. тощо),   заходів екологічного спрямування.

Соціально важливі рішення 39-ї сесії:

• розпочато процедуру прийняття у власність громади районного трудового архіву. Таким чином необхідні для отримання пенсій документи про заробітні плати, трудовий стаж громадян залишаться в громаді;
  • надано дозвіл на видачу ТОВ «лайфселл» технічних умов на виготовлення проєктної документації на встановлення у селі Дроздівка вежі мобільного зв’язку, що має покращити його якість;
  • розпочато процедуру прийняття у комунальну власність з державної приміщення новозбудованої амбулаторії у Салтиковій Дівиці;
  • затверджено детальні плани територій в Куликівці для проєктування будівництва автозаправного комплексу та реконструкції(розширення) магазину будматеріалів ФОП Бочарова.

У зв’язку з тим, що представники власника газової заправки по вул. Миру  в смт Куликівка так і не представили досі селищній раді дозвільних документів на її встановлення, депутати вкотре не прийняли рішення про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки, на якій вона розташована.

Крім  того, депутати розглянули блок інших питань щодо комунального майна та блок земельних питань.

З урахуванням зауважень та пропозицій, озвучених депутатами на спільному засіданні постійних комісій, з 43 питань порядку денного прийняті позитивні рішення. По 19, 20, 21, 22, 36, 45 питаннях порядку денного  рішення не прийнято.

Детальніше з рішеннями 39-ї сесії Куликівської селищної ради сьомого скликання можна ознайомитись на цьому ж сайті за посиланням: Сесійна діяльність.