Привітали бібліотечних працівників громади з професійним святом

  • 1294

"Разом - ми сучасна бібліотека!" - так називалося святкове зібрання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, яке відбулося 30 вересня в обрядовій залі Куликівського Центру культури, дозвілля і творчості. Не надто чисельне, зважаючи на крарантин, але тепле і атмосферне зібрання бібліотекарів та гостей  свята мало на меті ще раз привернути увагу до непомітної, подекуди, але важливої подвижницької роботи хранителів культури, мудрості, друкованого слова, популяризаторів читання і просвітництва, краєзнавців та наставників - бібліотечних працівників громади.

Багато теплих вітальних слів прозвучало на святі на адресу бібліотекарів Куликівщини. 

Куликівський селищний голова Наталія Халімон подякувала бібліотечним працівникам за збереження осередків культури і просвітництва на селі, за активну підтримку усіх культурних заходів, за ентузіазм і креативність у роботі. Від Куликівської селищної ради голова громади подарувала кожній бібліотеці новий випуск краєзнавчого вісника, в якому відома на Куликівщині літераторка Людмила Богданова зібрала тексти народних пісень з кожного села району. Наталія Халімон передала присутнім привітання від імені депутата обласної ради Віктора Труша, а також подарунки від давнього друга  і  мецената бібліотек - по примірнику книги місцевої авторки Олександри Атрощенко "Родосвіт". Зважаючи на особистий внесок бібліотекарів у збереження традицій та історії Куликівщини,  Наталія Халімон вручила їм символічні паспорти почесних жителів Куликівської ОТГ.

Начальник Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді і спорту селищної ради Світлана Масльонка, вітаючи колег зі святом, пригадала яким непростим, але цікавим був шлях бібліотечної системи з часу її переходу у громаду. Головне – була збережена уся мережа закладів.  Але бібліотеки осучаснилися, навчилися працювати в онлайн просторі, вийшли за рамки лише книгозберігання. Зараз бібліотеки громади - це осередки просвітництва і краєзнавства, тісно співпрацюють з народними майстрами,  клубними закладами, школами. Відмінною від інших громад родзинкою є літературно-мистецька світлиця «Стежина», яка діє при центральній бібліотеці. Тут зібралися талановиті місцеві поети і прозаїки, в доробку яких вже 4  спільні збірки і 8 персональних.

Світлана Масльонка також вручила подарунки бібліотекам та відзнаки Управління: Валентині Стеценко – бібліотекарю Ковчинської бібліотеки, Тетяні Притиковській – бібліотекарю Бакланово-Муравійської бібліотеки, Інні Янголь – директору Куликівської Публічної бібліотеки, Віктору Хоменку – підсобному робітнику Куликівської бібліотеки. Подякою Управління відзначили і найактивнішого читача Куликівської  бібліотеки Валерія Феофілова.

До вітальних слів на адресу бібліотечних працівників  також долучилися учасниця літературно-мистецької світлиці "Стежина" Олександра Митькевич та кандидатка на посаду Куликівського селищного голови Юлія Постернак.

 

На святі згадали теплими словами ветеранів бібліотекарської справи, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, читацькі династіїКолегам-ветеранам бібліотечної справи вручили квіти і подарунки.

Яскраво доповнили святкову атмосферу заходу  музичні вітання від колег по галузі – солісток Центу культури Світлани Приходько, Марини Коробської та Юлії Дідовець.