У громаді утворюють Службу у справах дітей

4 листопада в актовому залі Куликівського центру культури, дозвілля і творчості  відбулася  40-а  сесія Куликівської селищної ради сьомого скликання.

Вела сесію   Куликівський селищний голова Наталія Халімон.

У роботі сесії взяли участь керівники окремих структурних підрозділів селищної ради, установ,   виконувачі обов’язків старост сіл громади.

До порядку денного  сорокової  сесії було  внесено 58 питань. Сесію  проводили з дотриманням карантинних обмежень.

На спільному засіданні постійних комісій, яке відбулося цього ж дня, депутати детально обговорили всі питання порядку денного, висловили свої зауваження і пропозиції до проектів рішень.

Начальник фінансового управління селищної ради Лариса Авжи представила на обговорення депутатів звіт про виконання бюджету  Куликівської   селищної об’єднаної територіальної громади за  9 місяців 2020 року:

ДОХОДИ:

За 9 місяців 2020 року до бюджету Куликівської ОТГ з урахуванням трансфертів надійшло доходів 84 224 200 грн, з них, власні доходи -  45 506 000 грн., що становить 101,5% до планових показників на період. Власні доходи в структурі доходів  бюджету селищної ОТГ становлять 55,9%, у минулому році - 50,2%.

Податок на доходи фізичних осіб: 23 808 400 грн. Найбільшими платниками даного податку є: Управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту селищної ради  - 4 166 000  грн, селянське фермерське господарство «Колос» - 3 859 200 грн та ПрАТ «Куликівське молоко» -  1 259 500 грн.

Акцизний податок:   1 527 500 грн.

Місцеві податки і збори: 19 296 500 грн.

Податки на землю та орендна плата:  у порівнянні  з І півріччям минулого року надійшло менше - залучено 13 003 900 грн або 99% до плану і 83,1% до відповідного періоду минулого року. Така ситуація склалася у зв’язку з тим, що навесні, в період початку карантину, було надано пільги по сплаті місцевих податків і зборів строком на один місяць, а саме по сплаті податків за землю та плати податку на нерухоме майно,  що призвело до втрат бюджету  біля 2,0 млн грн власних доходів. Найбільшими платниками по даних податках є: СФГ «Колос» – 2 824 400 грн, ТОВ Гетьманське – 1 576 300 грн та СТОВ  «Агро старт Україна» –   765 600 грн.

Єдиний податок: 5 234 800 грн, 113,7% до плану та більше на 21,3% до  відповідного періоду минулого року. Надходження збільшились на 920,3 тис. грн.

Неподаткові надходження:  718,1 тис. грн., з них 653,6 тис. грн.  - плата за надання адміністративних послуг.

Міжбюджетні трансферти:  35 891 100 грн, що становить 100 % до плану.

Зовсім не надходили субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад та на соціально-економічний розвиток окремих територій.

Базова дотація з Державного бюджету:  3 743 100 грн.

Освітня субвенція: 24 884 300 грн.

Медична субвенція:  2 921 600 грн (лише на вторинну медицину).

Нова українська школа: 394,3 тис. грн за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

Державна субвенція на проведення місцевих виборів: 153, 7 тис. грн.

До  спеціального  фонду бюджету ОТГ за 6 місяців   2020 року надійшло  власних доходів  у сумі 2 827 100 грн, що становить 119,2 відсотка до планових показників звітного періоду.

ВИДАТКИ:

Із загального фонду  бюджету ОТГ за 6 місяців 2020 року  проведено видатків на  суму 81 954 000 грн.  Видатки спеціального фонду склали 4 066 800 грн. Капітальні  видатки за січень-вересень становлять 1 733 600 грн.

На освіту спрямовано: 46 423 300 грн або 55,7% від загальної суми видатків.

На утримання ФАПів – 606,3 тис. грн, на придбання медикаментів та засобів індивідуального захисту від гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019 – 415,3 тис. грн.

Також депутати розглянули та  ухвалили рішення про внесення змін до бюджету ОТГ на 2020 рік, зробивши перерозподіл  коштів для забезпечення фінансування нагальних видатків закладів освіти, охорони здоров’я (на харчування дітей, виплати заробітних плат працівникам ФАПів, медперсоналу терапевтичного відділення ЦРЛ, які працюють з хворими на COVID-19  тощо), фінансування надання соціальних послуг (терцентру), на оплату енергоносіїв у закладах, інші видатки.

У зв’язку з реорганізацією(укрупненням) районів з метою забезпечення у громаді соціального захисту дітей з соціально вразливих категорій на сесії ухвалене рішення про утворення при виконавчому комітеті селищної ради Служби у справах дітей та затверджене Положення про службу та її структуру.

На 40-й сесії депутати розглянули блок питань  щодо оренди комунального майна. Рішенням сесії закріплено за комунальним підприємством Куликівської селищної ради на праві господарського відання ігровий майданчик у центральному парку селища, який було встановлено за спонсорські кошти депутата обласної ради  В.Труша

Традиційно дві третини питань порядку денного становили земельні питання.

Всі земельні питання, винесені на сесію, попередньо і детально розглядалися на засіданні постійної комісії з питань  депутатської діяльності, регламенту, законності, екології та аграрних питань за участі окремих заявників (по питаннях спору)  та в.о. старост сіл. Повторно розглядалися на спільному засіданні постійних комісій селищної ради.  З урахуванням зауважень та пропозицій, озвучених депутатами на спільному засіданні постійних комісій, з 55 питань порядку денного прийняті позитивні рішення. З 54, 55, 58 питань порядку денного  рішення не прийнято.

Детальніше з рішеннями 40-ї сесії Куликівської селищної ради сьомого скликання можна ознайомитись на цьому ж сайті за посиланням: Сесійна діяльність. Рішення будуть оприлюднені  відповідно до чинного законодавства у 5-денний термін.