Депутати ухвалили звернення до вищих державних органів влади щодо неприпустимості зростання цін на енергоносії

  • 2516

Фото без опису

Фото без опису

19 січня у залі засідань селищної ради відбулася  третя сесія селищної ради восьмого скликання. Сесію було скликано позачергово. На порядок денний було винесено  одне питання. Депутати своїм рішенням  ухвалили Звернення до вищих органів влади щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу.  Таким рішенням селищна рада відреагувала на обурення жителів громади підвищенням тарифів на енергоносії, яке вилилося у акції протесту 11 січня та велелюдну акцію 15 січня 2021 року в Куликівці.

Головувала на сесії селищний голова Юлія Постернак. У вступному слові голова громади наголосила, що депутати і вона, як очільник, обрані жителями громади та зобов’язані оперативно реагувати на  проблеми громадян, особливо ті, які мають загальний суспільний резонанс. І хоча  напередодні проведення сесії Уряд прийняв рішення знизити  ціну на газ до 6,99 грн за куб. м, але урядовим рішенням обумовлена така ціна тільки на період карантину( до завершення опалювального сезону).  Тож Звернення селищної ради не втрачає актуальності на перспективу.

Під час обговорення депутат селищної ради Валентина Мельник (ВО «Батьківщина») запропонувала внести до проєкту рішення два доповнення, а саме: щодо регулювання(зниження) ціни на розподіл(достаку) газу та щодо забезпечення державного регулювання цін на природний газ для населення України, зважаючи на можливості забезпечення громадян  дешевими енергоносіями – газом власного видобутку.

 

Присутні на сесії депутати одноголосно ухвалили текст Звернення з доповненнями та зобов’язали селищного голову надіслати його до вищих керівних органів держави.

                                     

                                          

Президенту України

Зеленському В.О.

 

Голові Верховної Ради України

Разумкову Д.О.

 

Прем’єр-міністру України

Шмигалю Д.А.

 

                                                                       

 Звернення   

депутатів Куликівської селищної ради Чернігівської області

щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу

 

Вельмишановні представники верховної влади України!

Сьогодні в Україні зберігається складна епідеміологічна ситуація, спричинена вірусом СОVID-19, поглиблюється криза в економіці, збитків зазнають підприємці, зростає безробіття та рівень бідності. Платоспроможність українських родин погіршилась, а ціни на електричну енергію та газ невпинно ростуть, а разом із ними накопичуються борги населення.

 

За таких умов додаткове підвищення цін на електричну енергію та природний газ для населення перетворюється на чинник дестабілізації ситуації в країні, призводить до зростання соціальної напруженості, політичної нестабільності та економічних потрясінь.

 

Зокрема, нашу глибоку стурбованість викликають рішення Кабінету Міністрів України, щодо відміни державного регулювання цін на природний газ та відміни пільгового тарифу на споживання електричної енергії на перші 100 кВт.

 

Стаття 48 Конституції України гарантує кожному громадянину України право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Враховуючи рівень реальних доходів населення, подальше підвищення цін на енергоносії та комунальних тарифів призведе до прямого порушення цих прав українських громадян.

 

Ми звертаємось до Президента України, як Гаранта Конституції, вжити невідкладних заходів для недопущення зростання цін на електричну енергію та природний газ для населення.

 

Закликаємо Верховну Раду України розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення. Невідкладно внести зміни у законодавство для впорядкування ціноутворення і недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ. Внести зміни до Державного бюджету України на 2021 рік для забезпечення повноцінного фінансування житлово-комунальних субсидій для населення.

 

Звертаємось до Кабінету Міністрів України із закликом переглянути свої рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення та відмовитись від намірів подальшого підвищення тарифів. Забезпечити державне регулювання цін на природний газ для населення України, тим більше, що Україна має унікальні можливості для забезпечення своїх громадян дешевими енергоносіями – газом власного видобутку.

 

Сьогодні у період епідемії та важкої економічної кризи українські громадяни чекають від влади на всіх рівнях відповідальних дій. Влада має захищати інтереси виключно українського народу, керуватись національними інтересами.

 

З огляду на вище викладене, ми, депутати Куликівської селищної ради восьмого скликання, наполягаємо, щоб політичне керівництво держави чітко дотримувалось статті 48 Конституції України та вжило невідкладних заходів, щодо відновлення державного регулювання цін на газ, пільгових тарифів на електроенергію та скасувало (знизило) плату за транспортування газу.

Сподіваємося на ваше розуміння і підтримку.

 

Прийнято на третій  сесії

Куликівської  селищної ради

восьмого скликання

19 січня 2021 року