Віддали шану подвигу воїнів-інтернаціоналістів

  • 971

 

15 лютого, в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Куликівська громада шанувала своїх земляків, які у різні періоди виконували свій інтернаціональний обов’язок в "гарячих точках" світу. Найбільшу когорту воїнів-інтернаціоналістів громади складають учасники бойових дій, які воювали у період з 1979 по 1989 роки  у складі обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані. 

Зустріч керівництва селищної ради і райдержадміністрації з воїнами-інтернаціоналістами розпочалася тематичним пам’ятним заходом в краєзнавчому музеї. Працівники музею, Центру позашкільної освіти підготували для земляків  ветеранів Афганської війни  та присутніх на заході короткий історичний екскурс з відеоматеріалами про Афганську війну. Автори  відеоспогаду згадали головні події, віськові операції,  тяжку статистику втрат. Звучали теплі слова вдячності подвигу воїнів-інтернаціоналістів, на екрані спливали фотосвітлини молодих солдатів, в яких мужні сиві чоловіки вгадували свої риси.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів.

Продовжилося вшанування біля  пам’ятного знаку на меморіальній алеї Куликівки. Тут також згадали події афганської війни, інших збройних конфліктів, в яких брали участь наші земляки. 

З вітальним словом звернулася до воїнів-інтернаціоналістів Куликівський селищний голова Юлія Постернак. Голова громади подякувала ветеранам за вірність військовому обов’язку і мужність, громадській організації "Козак" - за активну участь у громадському житті, патріотичному вихованні молоді та вручила Подяку Куликівської селищної ради голові організації Миколі Прищепі. Такою ж Подякою був відзначений заступник голови громадської організації Володимир Дзюба. Юлія Постернак також виконала почесну місію і вручила медаль з нагоди 75-річчя 103-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії, яка однією з перших увійшла в Афганістан та брала участь у військовій операції «Байкал-79» по захопленню важливих стратегічних об’єктів Кабула, Валерію Хорошку з Куликівки, який воював у складі легендарної дивізії. Медаль передали з Вітебська, де нині базується військова частина.

Вітання від народного депутата України Анатолія Гунька та грошову підтримку для громадської організації «Козак» передала воїнам-інтернаціоналістам помічник депутата Оксана Трикашна.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку на вшанування подвигу усіх воїнів-інтернаціоналістів та пам’яті загиблих.