9-10 березня – Шевченківські дні

  • 2602

Фото без опису

Видатний український поет Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці Київської губернії.

Творчість Кобзаря – багатогранна, як його талант. Він був  глибоким ліриком, творцем епіч­них поем, видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. Літературна спадщина Тараса Шевченка становить велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і 2 уривки з інших п’єс; 9 повістей, щоденник та автобіографію, написані російською мовою; записки історич­но-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), 4 статті та понад 250 листів.

З мистецької спадщини Тараса Григоровича збереглося 835 творів живопису й графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів.

Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість – 1256, розташовані на території України. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку «Кобзар», розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Ім’ям великого поета названо сотні вулиць і населених пунктів України, навчальні заклади, театри, кінотеатри. Численні меморіальні комплекси, заповідники зведені в його вічну пам’ять. Шевченківська премія – одна з найпочесніших в Україні, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

Тарас Григорович Шевченко, за іронією долі, помер наступного ж дня після власного дня народження, проживши рівно 47 років. Спочатку він був похоронений на смоленському кладовищі в Петербурзі та невдовзі , через 2 місяці після смерті, труна з тілом поета була перевезена до Канева, відповідно до його заповіту. На місці остаточного поховання облаштований меморіальний комплекс з музеєм. Це чарівне місце наповнене величним, незламним духом справжнього полум’яного і безстрашного борця з антинародною, антиправовою, антигуманною політико-правовою системою російського царизму.

Тарас Григорович – це український Прометей, що своїм полум’яним словом ніс народу правду, формуючи національну свідомість та готовність до боротьби за соціальне та національне визволення. Творчість Тараса Григоровича Шевченка – це святиня, якою дорожить і пишається український народ. Тому дні його народження і смерті відзначаються по всій Україні.

Наша громада також дуже активно приєдналась до відзначення 207-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка та 160-ї річниці від дня його смерті. Майже всі осередки культурного життя та заклади освіти не залишились осторонь та вшанували Великого Кобзаря. Тож давайте й ми жителі громади, кожен з нас, відволічемось на хвилинку від побутових турбот та вшануємо нашого великого українського мислителя, поета, художника згадавши або зачитавши будь-який з творів, який вам до душі.