Великодні служби у церквах громади відбудуться з дотриманням карантинних вимог

23 квітня селищний голова Юлія Постернак разом із керівниками структурних підрозділів зустрілася із священнослужителями громади.

На зустрічі обговорили питання організації проведення Пасхальних Богослужінь   та поминальних днів в умовах карантину.

Великдень - одне з найбільших християнських свят і українські традиції святкування Воскресіння Христового  передаються з покоління в покоління вже кілька віків. Великодню службу традиційно відвідує велика кількість людей. Але з минулого року, у зв’язку з пандемією коронавірусу,  на діяльність  церковних парафій, а саме: проведення Богослужінь також накладені певні карантинні обмеження.

Тож голова громади радилась зі священниками як організувати Великодні Богослужіння, щоб парафіяни мали можливість відвідати службу, посвятити пасхальні кошики з найменшими ризиками поширення інфекції та дотриманням карантинних вимог.

Зійшлися на тому, що і місцева влада, і церква зацікавлені в тому, щоб дати можливість бажаючим вірянам відвідати служби, але при цьому не порушувати карантинних вимог.

Отже, Великодні Богослужіння пройдуть у всіх православних храмах громади. При цьому у приміщеннях церков буде одночасно допускатися обмежена кількість вірян, з розрахунку 1 чол. на 5 м кв. Також обов’язкова наявність захисної маски та дотримання соціальної дистанції (1,5 м) і в приміщенні церкви, і на прилеглій території під час освячення Великодніх кошиків. При вході  у приміщеннях церков будуть знаходитися дезінфекційні засоби.

У ніч проведення Великодньої служби села громади буде патрулювати мобільна група поліції на предмет дотримання карантинних вимог.

Цього року, для бажаючих долучитися до Великодньої служби на свіжому повітрі, будуть проводитись аудіотрансляції служби.  Організувати трансляції технічно допоможуть працівники будинків культури. Назовні храмів буде встановлено звукопідсилюючу апаратуру(колонки).

Щодо проведення поминальних днів Благочинний Куликівського округу настоятель Архістратиго-Михайлівської церкви отець Петро(Годун)  зауважив, що звертатиметься до своїх парафіян і всіх жителів громади з проханням  також дотримуватися карантинних вимог і під час відвідування могил рідних на кладовищах. Благочинний просить не влаштовувати поминальних обідів на кладовищах та не приносити на могили рідних штучних квітів та вінків. Краще посадити на могилах багаторічні живі квіти та принести в поминальні дні живі квіти. Також отець Петро рекомендував утриматися від традиційного христосання із знайомими та рідними щоб уникнути ризиків передачі інфекції.

Цього року священники будуть служити поминальні служби на кладовищах, але ще раз наголосили на суворому дотриманні усіма карантинних вимог.

Настоятель Свято-Вознесенської церкви(с. Орлівка) отець Андрій(Годун) зауважив, що громадяни можуть відвідувати могили рідних для поминання і в суботу, і в неділю, в понеділок і вівторок. Це також допоможе запобігти великому скупченню людей.

Юлія Постернак подякувала священнослужителям за розуміння ситуації і підтримку в питанні дотримання карантинних вимог під час Великодніх служб та поминальних днів.