УВАГА! Просимо долучитися до знищення амброзії!

Дата: 11.08.2021 15:18

Шановні жителі Куликівщини!

Територією громади поширився небезпечний алерген: амброзія полинолиста. Цей карантнинний бур’ян завдає великої шкоди не лише сільському господарству, витісняючі кульурні рослини, а й здоров’ю людини. Саме зараз триває період її цвітіння, який продовжиться аж до осінніх заморозків. Небезпечні алергени знаходяться саме в пилку рослини. Потрапляючі у ніс, бронхи вони викликають сльозотечу, порушують зір, викликають підвищення температури тіла. Відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких від проявів алергічної реакції, просимо  вас  долучитися до знищення плантацій небезпечної рослини на території громади. А саме: просимо провести знищення амброзії  у дворах, біля своїх домоволодінь та на території городів!!!

Оскільки амброзія полинолиста розмножується тільки насінням, тому слід не допускати її цвітіння.

На присадибних ділянках та клумбах необхідно виривати або викошувати амброзію. Чим менша рослина – тим легше проводити цю процедуру.

Виривання рослини з коренем є найефективнішим способом боротьби з даним бур’яном.

Спільними зусиллями зведемо до мінімуму  негативний вплив амброзії на наше здоров’я!

Куликівська селищна рада

Нижче наведені фото з Куликівки із  ділянками поширення амброзії: