З 19 грудня громадяни, які пройшли повний курс вакцинації, можуть отримати тисячу гривень від держави

Уже через 9 днів по всій Україні стартує програма «єПідтримка», ініційована Президентом Володимиром Зеленським.

З 19 грудня всі повнолітні українці, які пройшли повний курс вакцинації, можуть отримати тисячу гривень від держави

Реалізація програми «єПідтримка» відбуватиметься в два етапи. Обов’язковою умовою участі на першому етапі є наявність «зеленого сетрифікату», підтвердженого у мобільному застосунку «Дія».

На другому етапі буде запропоновано альтернативний механізм нарахування коштів тим, хто не має доступу до «Дії». Проте над ним наразі ще працюють.

Алгоритм отримання допомоги:

• в Дії обираємо послугу «єПідтримка»;

• проходимо перевірку на відповідність встановленим критеріям;

• відкриваємо віртуальний рахунок в онлайн-банку;

• отримуємо на рахунок гроші та витрачаємо їх на послуги суб’єкта господарювання, який бере участь у програмі.

За рахунок цих коштів люди зможуть підтримати бізнес, який найбільше постраждав через пандемію. Можна придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал або купити квитки для мандрівок усередині країни – на внутрішні авіа- та залізничні рейси, — а також придбати книжки.

Цього року на реалізацію програми виділено 8 млрд гривень, наступного – 3 млрд і фінансування може бути збільшене.

Важливо, що нарахована тисяча гривень не підлягає оподаткуванню, а відтак, не перешкоджає отриманню субсидії.

Щоб встигнути отримати виплату в першому етапі, треба подати заявку в «Дії» до 29 грудня цього року. Протягом 4 місяців після дня надходження коштів громадянин може скористатися нарахованою сумою. У разі невикористання сума буде повернена державі.

Фінансові операції здійснюватимуться банками-партнерами (вже п’ять підтвердили участь).

Долучитися до програми можуть підприємства, які встановити платіжний термінал, або онлайнові точки продажу. Також їхня основна діяльність має відповідати МСС-кодам (класифікація бізнесу за видами товарів та послуг), визначеними постановою Кабінету Міністрів.

За матеріалами Департаменту економічного розвитку  Чернігівської ОДА