Розширена нарада при селищному голові: облаштування укриттів та підготовка до опалювального сезону

• 1187

27 червня Куликівський селищний голова Юлія Постернак провела розширену нараду за участі своїх заступників, керівників структурних підрозділів селищної ради, установ селища. Керівники прозвітували про підсумки роботи та озвучили завдання і проблеми, над якими працюватимуть найближчим часом.

Нарада почалась з хвилини мовчання у пам'ять загиблих в результаті збройної агресії та террору рф.

Коротко про головні теми наради:

• Для встановлення реальної можливості використання фонду захисних споруд цивільного захисту, підвальних та інших заглиблених приміщень комунальної власності, які можуть бути використані в якості захисних споруд, наявних на території громади, провела роботу відповідна комісія. Спочатку було проаналізовано наявний перелік таких укриттів на території громади, їх реальний стан та визначено необхідні заходи для приведення у відповідність до чинних вимог. Також проведено огляд та обстеження підвальних приміщень закладів освіти  з метою встановлення можливості їх використання для укриття населення.
За підсумками такого рейду складено відповідні акти та сплановано подальші кроки для організації та забезпечення проведення робіт щодо утримання і приведення у готовність укриттів (підвальних приміщень). Ведеться робота по залученню всіх можливих джерел фінансування таких робіт (грантові програми в тому числі).

• Скликається двадцята сесія Куликівської селищної ради восьмого скликання. Пленарне засідання відбудеться 29 червня у приміщенні зали засідань Куликівської селищної ради.

• Завершено обстеження постраждалих від бойових дій сіл. Дані обстежень заносяться в державний реєстр пошкоджених внаслідок бойових дій будівель і споруд. Наразі опрацьовано понад 250 об’єктів. Заявникам видано 38 довідок про внесення об’єктів о реєстру. Найближчим часом буде видано ще 67 по с. Грабівка та с. Бакланова Муравійка.

• Гуманітарну допомогу можуть отримати найбільш вразливі та незахищені жителі громади за офіційним зверненням до старости або особисто до гуманітарного штабу.

• Тривають роботи з благоустрою: обкошування територій.  Продовжили облаштування дитячого майданчика в с. Пенязівка (придбаний за депутатські кошти в минулому році). Розпочато роботи по заготівлі дров та твердого палива для  комунальних закладів громади (ФАП, лікарні, заклади освіти)

• Медичні заклади працюють в звичному режимі. Надають послуги не лише жителям  Куликівської громади, а й сусідніх громад, в яких медзаклади не працюють через наслідки боїв та окупації. Тривають консультації з медичними навчальними закладами та обласним управлінням охорони здоров’я щодо залучення в громаду лікарів, адже заклади мають гострий дефіцит лікарських кадрів.
Продовжується вакцинація населення (введення бустерної дози). Першочергово – працівники критичної інфраструктури та люди із груп ризику.

• Бюджетний процес залишається складним. Виконання доходної частини за підсумками червня складає 75 % від запланованих показників. Недофінансовані дохідні частини з податку фізичних осіб та орендної плати юридичних. Заробітна плата не отримується з травня місяця, встановлена на рівні мінімальної.

• Заклади освіти продовжують підготовку до навчального року. Відпустки вчителям скорочено до 24 днів. Заклади культури знаходяться в режимі простою. Працівники залучаються погодинно для заготівлі палива та облаштування укриттів. Чи буде навчання очним – достеменно не відомо, але до початку навчального року все буде підготовлено.

• Спеціалісти Центру соціальних служб наразі допомагають родинам, які перебувають на обліку та звертаються за допомогою.

• ЦНАП надає практично увесь перелік послуг, який надавався до початку війни. Відновив роботу термінал для сплати державних послуг, встановлено комп’ютеризоване робоче місце для відвідувачів з доступом до особистого кабінету для отримання довідок з авторизаціює через банк-id. Запроваджується Шеринг е-документів та планується встановлення електронної черги.

•  Відділ земельних відносин, екології та комунальної власності проводиться моніторинг самовільно зайнятих земельних ділянок.

•  Відділ житлово-комунального  господарства, містобудування, архітектури, транспорту та благоустрою працює над заключенням договорів постачання енергоносіїв на опалювальний сезон 22-23 років.

Голова громади надала  відповідні доручення керівникам структурних підрозділів та вкотре наголосила, що громада живе в режимі жорсткої економії бюджетних коштів та оптимізації видатків,  закликала керівників не забувати про безпеку своїх працівників, не нехтувати попередженнями про повітряну тривогу, оперативно реагувати на звернення громадян і скарги. Працювати злагоджено, командно і на результат попри всі виклики та складності сьогодення.