Бюджет наступного року формуватиметься за вимогами воєнного стану

 • 1128

03 жовтня на понеділковій нараді із заступниками, керівниками окремих  структурних підрозділів селищної ради, яку провела селищний голова Юлія Постернак,  обговорили плани роботи на найближчий тиждень та підвели підсумки минулого.

Відкриваючи нараду голова озвучила кілька важливих тез щодо напрямків роботи останніх тижнів:

 • Копітка тривала робота селищної ради з міжнародними фондами вже дала очевидні результати: наразі підверджено отримання фінансової допомоги на придбання цегли для відбудови постраждалих сіл  від Норвезької ради у справах біженців, також чеське місто Славськ та польський благодійний фонд нададуть фінансову допомогу на початок робіт з облаштування укриття в садочку.
 • Розпочато підготовчу роботу до формування проєкту бюджету громади на 2023 рік. Наступний фінансовий рік також, на жаль, не буде простим для держави і громади. Чинне законодавство про воєнний стан обмежує статті видатків місцевих бюджетів. Тобто бюджет наступного року буде формуватись з урахуванням воєнного стану.

Керівники установ і структурних підрозділів озвучили наступні теми:

 • У результаті жорсткої економії видатків та проведеної оптимізації мережі бюджетних закладів вдалося до кінця року зменшити кредиторську заборгованість бюджету в рази – з 14 млн. грн на початку року до 3 млн. грн поточної. Лишається місячна заборгованість із заробітної плати та енергоносіїв, але селищна рада вживає всіх заходів щоб закрити фінансовий рік без боргів, навіть в цей непростий період.
 • Орієнтовно у листопаді громада очікує ще один шкільний автобус за державною програмою. До кінця року планується отримати і другий.
 • Завершується підготовка до 23 сесії селищної ради, яка відбудеться 5 жовтня цього року. Проєкти рішень оприлюднені на офіційному сайті громади.
 • Триває підготовка бюджетних закладів до зими: заготівля палива, утеплення.
 • У лікарні планового лікування  працюють над придбанням необхідного медичного обладнання, відповідно до вимог Національної служби здоров’я України.
 • Наразі у громаді 17 осіб з підтвердженим COVID-19 проходять амбулаторне лікування. Дякуючи проведеній минулоріч масовій вакцинації в громаді, перебіг хвороби не тяжкий. Триває вакцинація третьою (бустерною) дозою. Станом на 3 жовтня в наявності є 180 доз вакцини Pfizer. Бажаючим вакцинуватися слід звернутися до дитячої консультації і записатися.
 • Зросла кількість звернень громадян до ЦНАПу на отримання соціальних послуг. Нарешті запрацював Реєстр громади, поновлено надання послуг з реєстрації (зняття) місця проживання. Підключено сервіс шерингу копій цифрових документів. Відтепер для отримання адмінпослуг громадяни можуть подавати до ЦНАПу копії цифрових документів, які є  в застосунку Дія. Послуга з оформлення паспортів буде доступна в громаді орієнтовно на початку січня наступного року.
 • Завдяки економії бюджетних коштів завершено масштабну роботу з упорядкування селищного сміттєзвалища. На оплату робіт підряднику витратили 253,9 тис. грн. На полігоні встановили попереджувальні таблички та загороджувальні стрічки, в місцях де заборонено викидати сміття. Відтепер комунальники спільно з поліцією будуть пильнувати порушення правил вивезення сміття, та застосовувати штрафні санкції до порушників.
 • Почастішали факти телефонного шахрайства. Поліція закликає громадян бути пильними. У разі, якщо все ж стали жертвою шахраїв, звертатися до поліції.
 • Заклади культури розпочали підготовку заходів до Дня захисників і захисниць України.   В рамках заходів будуть проведені благодійні ярмарки на підтримку ЗСУ.

Обговорили і інші поточні питання, визначили завдання на найближчі тижні. За результатами наради Юлія Постернак дала відповідні доручення виконавцям.