Про підсумки роботи за 2022 рік

Перша цьогорічна розширена нарада за участі керівників структурних підрозділів, комунальних установ та підприємств селищної ради, яку 10 січня провела селищний голова Юлія Постернак, була присвячена підсумкам роботи за 2022 рік.

Керівники прозвітували про те, як підрозділи організовували роботу з надання послуг населенню в умовах воєнного стану, про здобутки і проблеми, про реформування підрозділів, додаткові повноваження та інше.

Коротко про основні теми  звітів:

Селищна рада, виконавчий апарат:

• проведено оптимізацію структури з 114 до 68 штатних одиниць;
  • відбулося 12 сесій селищної ради, розглянуто 312 питань, ухвалено, відповідно, 312 рішень;
  • проведено 20 засідань виконкому, розглянуто  160 питань;
  • з квітня 2022 року розпочала роботу комісія з обстеження зруйнованих і пошкоджених внаслідок бойових дій об’єктів, здійснено 320 обстежень, складено 287 актів, решта на опрацюванні, видана 271 довідка за вимогою громадян.

Фінанси:

• бюджетний 2022 рік, який починався з оформлення казначейських позичок, завдяки оптимізації мережі установ, скороченню штатів та режиму жорсткої економії видатків вдалося завершити без боргів; отримано 127,8 млн грн доходів, з них  61 % – власні доходи, отримано 1,7 млн грн допомоги від міжнародних донорів, які використано на ремонт укриттів в закладах освіти селища.

Освіта:

• у 2022 році освітянська мережа зазнала кардинальних змін: ліквідовано три дошкільних заклади, призупинено навчання у двох загальноосвітніх закладах, ЗЗСО реформовано в ліцеї;
  • станом на початок навчального року  в громаді функціонує 5 ліцеїв та одна філія,  7 закладів дошкільної освіти стали структурними підрозділами ліцеїв;
  • 8 закладів: 5 ліцеїв, мистецька школа, Центр культурних послуг та ЗДО «Ромашка» отримали фінансову автономію;
  • придбано 3 нові шкільні автобуси, всього на сьогодні автопарк складає 10 автобусів, отримано від благодійних фондів 39 ноутбуків, меблі, інвентар, канцелярське приладдя.

ЖКГ:

• попри воєнний стан всі ж/к послуги населенню надавались, фахівці служб відновили всі зруйновані та пошкоджені газові та електричні мережі; підготовлено пропозиції до обласних дорожніх служб щодо включення ремонтів найбільш  зруйнованих ділянок доріг громади до обласного переліку;
  • КП «Куликівське ВУЖКГ» забезпечило у 2022 році практично безперебійне надання послуг з водопостачання, водовідведення та вивезення сміття; проведено масштабну роботу зі звалкування селищного сміттєзвалища; завдяки селищній раді підприємство отримало три генератори для забезпечення стабільної роботи.

ЦНАП:

• у період бойових дій робота ЦНАПу була ускладнена через відсутність доступу до державних реєстрів, після деокупації області звичний режим роботи було відновлено;
  • додалися повноваження з реєстрації внутрішньо переміщених осіб;
  • встановлено станцію для видачі паспортів, триває робота з налагодження каналу захищеного зв’язку;
  • запроваджено електронну чергу;
  • у ЦНАПі розпочали прийом громадян фахівці Пенсійного фонду;
  • всього за рік надано послуг – центральний офіс – 12032, віддалені робочі місця ( по селах) – 1560;

Куликівський ЦПМСД:

• первинка не припиняла надання послуг населенню навіть у період бойових дій на території області, після деокупації працювали в звичному режимі,  здійснено за рік 45775 прийомів у закладі;
  • у 2022 році зафіксовано 371 випадок захворювання на коронавірус, проведено 1628 щеплень;
  • виявлено 6 випадків захворювань на туберкульоз та 6 випадків – гепатит С;

Правоохоронна робота:

• у період бойових дій працівники поліції спільно з добровольчими формуваннями були залучені до охорони території громади;
  • за 2022 рік сектором поліцейської діяльності розкрито 27 злочинів, складено 2152 адміністративні протоколи про правопорушення.

Економіка та міжнародне співробітництво:

• 28 міжнародних донорів надали допомогу громаді для відбудови зруйнованих сіл та розвитку бюджетних закладів;
  • з 10 поданих заявок на грантові програми 6 були виграні, триває їх реалізація.

Соціальний захист:

• З 1 листопада 2022 року Служба у справах дітей отримала додаткові повноваження  щодо видачі/заміни посвідчень багатодітних сімей; станом на 01.01.2023 в громаді зареєстровано 135 багатодітних родин, в яких виховуються 476 дітей.

Культура:

• у 2022 році створено Центр культурних послуг, до якого увійшли в якості структурних підрозділів клубні, бібліотечні заклади та краєзнавчий музей;
  • з початку війни заклади культури займаються активно волонтерською роботою, в ЦКП з березня по серпень працював центр видачі гуманітарної допомоги;
  • Заходи з нагоди державних свят пам’ятних дат проводились, але в зміненому форматі- переважно в онлайн-режимі;
  • проведено 13 благодійних концертів на підтримку ЗСУ, зібрано 134 тис. грн; проведено 6 благодійних ярмарків, на яких було зібрано 37 тис. грн.
  • у період бойових дій було зруйновано будівлю Грабівського будинку фольклору, минулого року розпочато за підтримки селищної ради ремонт іншої будівлі, в якій буде розміщуватися сільський заклад культури.

Підсумовуючи нараду Юлія Постернак наголосила, що у важкий 2022 рік  селищній раді і всім установам вдалося забезпечити надання послуг населенню  та нормальну життєдіяльність громади, наскільки це дозволяла загальна ситуація в державі. У новому році чекає не менш напружена і складна робота, але темпи ніхто не збавлятиме. Попри виконання основних повноважень, найперші пріоритети – підтримка ЗСУ, волонтерство, співпраця  з міжнародними фондами, залучення коштів на відбудову зруйнованих  сіл та загальний розвиток громади, особливо в частині безпеки її жителів ( ремонти укриттів, забезпечення генераторами тощо).

За результатами обговорення селищний голова дала відповідні доручення керівникам.