Інформація щодо оформлення земельних ділянок на території Куликівської селищної територіальної громади

Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України, право власності на земельні ділянки, а також право постійного користування та право оренди земельними ділянками виникає з моменту державної реєстрації цих прав. Земельні ділянки, які використовуються громадянами та юридичними особами без правовстановлюючих документів та без прийнятих щодо цих ділянок рішень органів влади, вважаються такими, що використовуються самовільно.

Звертаємо увагу на те, що земельне законодавство постійно зазнає змін, міняється норма закону щодо підпорядкованості земель, а відповідно і розпорядників земель. Сьогодні ні органами місцевої влади та самоврядування, ні територіальними органами Держгеокадастру не ставиться питання, щоб відібрати земельні наділи, які використовуються громадянами, але впорядкувати земельні відносини шляхом оформлення правовстановлюючих документів на землю зобов’язаний кожен землекористувач!!! На даний час, в основі ведення Державного земельного кадастру стоїть Національна кадастрова система, відповідно до якої земельні ділянки, які не пройшли державну реєстрацію, вважаються вільними і можуть бути надані іншим особам відповідно до Закону.

В умовах воєнного стану відповідно до пункту 5 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Положення цього підпункту не поширюються на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), а також на безоплатну передачу у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування до набрання чинності цим Кодексом.

Зі змісту пунктів 1, 7, підпункту 5 пункту 27 розділу Х Земельного кодексу України випливає, що державна реєстрація права власності на земельні ділянки, передані громадянам України безоплатно у приватну власність на підставі рішень, прийнятих органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від  26 грудня 1992 року «Про приватизацію земельних ділянок» проводиться без прийняття рішень органів місцевого самоврядування про передачу у власність

Триває робота по моніторингу земель комунальної власності, не наданих у власність чи користування з метою включення до переліку земель комунальної власності сільськогосподарського призначення право оренди якими виставляється окремими лотами для продажі на електронних земельних торгах.

Виходячи з вищевикладеного, рекомендуємо всім землекористувачам чи/або землевласникам земельних ділянок, як в межах населених пунктів так і за їх межами на території Куликівської селищної територіальної громади,  звернутись до Куликівької селищної ради із заявою про уточнення площі та інших відомостей (кадастрового номера, цільового призначення, тощо) про належну вам земельну ділянку.