Виїзна приймальня Держпродспоживслужби

Сьогодні, 28 червня, у громаді працювала виїзна приймальня Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області.

Група фахівців на чолі з  начальником управління Юрієм Павлішеним провела діалогову зустріч в селищній раді. У зустрічі вдзяли участь Куликівський селищний голова Юлія Постернак, фахівці Чернігівського  районного управління  Держпродспоживслужби, які працюють у громаді, працівники селищної ради, старости старостинських округів, директори закладів освіти, підприємці, які працюють  у сфері роздрібної торгівлі та громадського харчування.

Обговорили чимало актуальних питань  у галузі ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів, у сфері державного нагляду  за дотриманням санітарного законодавства, у сфері здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, дотримання вимог щодо формування встановлення та застосування державних регульованих цін.

Тези, які прозвучали у виступах спеціалістів управління:

- Згідно чинного законодавства заборонена реклама тютюнових виробів та паління в приміщеннях і у громадських місцях. Держпродспоживслужба здійснює контроль у цій сфері. Заклади громадського харчування повинні мати спеціальні місця для паління;

- Держпродспоживслужба здійснює контроль за порушенням законодавства щодо заборони використання тонких поліетиленових пакетів у  закладах торгівлі;

- Служба здійснює контроль за дотриманням законодавства під час оздоровлення дітей, в частині дотримання безпечності харчових продуктів та санітарно-гігієнічних норм;

- Важливо систематично контролювати якість питної води у системах централізованого водопостачання та у колодязях. Громадські колодязі мають бути паспортизовані;

- Держпродспоживслужба продовжить вживати усіх заходів щодо нерозповсюдження лейкозу корів у громаді. Благополучна щодо лейкозу територія має важливе значення для загального здоров’я та економіки громади. Підприємства харчової промисловості, які розташовані на  епізоотично неблагополучній території, не матимуть змоги експортувати свою продукцію за межі країни. Чернігівська регіональна ветлабораторія сертифікована за євростандартами, має сучасне обладнання  та висококваліфікованих фахівців,  тому сумніватися в достовірності результатів проб на лейкоз немає жодних підстав!!!

За державною програмою в області планується провести пероральну імунізацію диких тварин, зокрема лисиць, з метою регулювання популяції та профілактики розповсюдження сказу. Профілактичний відстріл на період воєнного стану заборонений

- Чернігівська область на сьогодні є благополучною щодо таких небезпечних хвороб тварин, як сказ та африканська чума свиней;

- Заклади освіти, суб’єкти господарювання у сфері громадського харчування мають бути сертифіковані відповідно до міжнародної системи ХАССП, яка передбачає систематичну ідентифікацію, оцінку та управління небезпечними факторами, що суттєво впливають на безпеку продукції.

Фахівці Головного управління відповідали на запитання аудиторії, закликали присутніх до співпраці у сфері безпечності харчових продуктів, регулювання цін та з інших важливих питань.

Юлія Постернак подякувала представникам Держпродспоживслужби за змістовну зустріч та наголосила, що подібні інформаційні та діалогові зустрічі мають бути систематичними.

Фахівці управління лишили контакти для співпраці та розповсюдили інформаційні пам’ятки щодо упровадження системи ХАССП в закладах.