Використання єдиного рахунку для сплати податків спрощує процес розрахунків з бюджетом

  • 169

Фото без опису

 

Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на переваги використання єдиного рахунку для сплати податків і зборів.

 

Для зменшення переліку рахунків для сплати податків і зборів, спрощення процесу розрахунків з бюджетом Державною податковою службою України запроваджено функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

        

Єдиний рахунок відкритий у Державній казначейській службі для ДПС України та використовується платниками податків для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених Податковим кодексом, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

        

Порядок функціонування єдиного рахунку та виконання норм статті 35¹ Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №321 (зі змінами та доповненнями).

        

Єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.

        

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через електронний кабінет (форма заяви J1307001 для юридичних осіб або F1307001 для фізичних осіб).

        

Інформація про рух коштів на єдиному рахунку доступна платнику в електронному кабінеті в актуальному стані.

        

Внесення коштів платником податку на єдиний рахунок вважається внесенням коштів таким платником податку до бюджету.

        

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати, податків, зборів, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 року №148.          

        

 Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області