Підсумкова нарада з керівниками освітніх закладів

30 листопада селищний голова Юлія Постернак провела нараду з керівниками освітянських закладів громади за підсумками року.

На нараді обговорили загальний стан освітянської галузі, роботу закладів зокрема, напрацювання і здобутки за цей рік. Озвучили також  проблеми та  обговорили шляхи їх вирішення.

Юлія Постернак: на сьогодні 90 % дітей отримали статус дитини, постраждалої від війни. Законодавство передбачає для цієї категорії безкоштовне харчування в закладах. Однак це колосальні суми для місцевих бюджетів. Тому наразі громади звернулися до вищих органів влади щодо напрацювання на майбутнє  законодавчих механізмів надання громадам  компенсації (субвенції) на організацію такого харчування. Бюджет наступного року буде складнішим ніж цьогорічний. Від громад забрали частину податкових надходжень. Тому усі заклади, в тому числі і освітянські працюватимуть в режимі жорсткої економії. Наразі пріоритет держави – оборона!  Пріоритет громади – робота в грантових проєктах, залучення якомога більше позабюджетних коштів на розвиток. Гостра тема – укриття Куликівського ліцею. За кілька днів буде відомий переможець повторного тендеру. Завершиться термін на оскарження і буде підписаний договір з підрядником. Сьогодні це питання номер ОДИН!

Керівники закладів поінформували про те, що вдалося зробити для розвитку  та які проблеми залишаються на сьогодні.

У обговоренні звучали наступні тези:

• Сільські ліцеї з 1 вересня вийшли на очне навчання. Попри складний період вдалося коштом місцевого бюджету провести косметичні ремонти укриттів в них. Проведені також косметичні ремонти класів, коридорів, спортивних залів, інших приміщень.
  • Переважна більшість закладів працюють в проєктах, залучають грантові кошти на розвиток. Найактивніший – Куликівський ліцей.
  • Педагоги беруть участь у всіх заходах з підвищення  фахового рівня: курсах, тренінгах, семінарах. Популярна тематика тренінгів та навчань – домедична підготовка, психоемоційне розвантаження, вивчення англійської мови.
  • Тривають предметні олімпіади.
  • Заклади подали заявки на участь у конкурсі «Учитель року».
  • До участі в проєктах долучають і активну молодь.
  • Особливу увагу варто приділити психоемоційному стану дітей, особливо в родинах військовослужбовців, налагодити тісний контакт з батьками.
  • До Дня ЗСУ буде проведений конкурс дитячих малюнків.
  • Мистецька школа готує благодійний концерт до Різдва. Заклад тримає достойний рейтинг в області. Учні школи здобувають призові місця на конкурсах різного рівня.
  • Горбівський ліцей створив мапу громади для заохочення учнів до  вивчення своєї громади.
  •  Вересоцький ліцей підтримує свої спортивні традиції та активно співпрацює з волонтерами, допомагає ЗСУ.
  • У Ковчинському ліцеї завершується підготовка до відкриття кімнати безпеки.
  • У Куликівському ліцеї на стадії завершення сучасна медіатека, кімната безпеки, спортивний зал для молодших школярів. (проєктні кошти).
  • Куликівський ЗДО «Ромашка» активно працює в довгостроковому проєкті з ЮНІСЕФ. Наступного року актуальні напрямки роботи  – завершення  ремонту укриття, тепломодернізація закладу, нові майданчики. У пріоритеті - психологічне і фізичне здоров’я, навчання  і розвиток вихованців.

За підсумками наради селищний голова дала відповідні доручення керівникам закладів. Обговорили тезово плани на наступний рік. Напрацювання є. Проблеми звісно теж є. Але галузь працює і має плани розвитку.

Наступний рік – рік економії бюджетних коштів, натомість активної роботи із залучення грантових коштів на розвиток.